Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
05/09/2019 - 00:50

Krynica: premier Morawiecki spotkał się z przedsiębiorcami

Premier Mateusz Morawiecki był gościem XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, gdzie spotkał się z przedsiębiorcami. Podziękował im za wysiłki, osiągnięcia i sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Podczas spotkania z przedsiębiorcami premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska jest państwem mającym ogromne perspektywy rozwoju. Podkreślił, że dług w walutach zagranicznych spadł poniżej 30 proc. Jednocześnie też dług do PKB spadł w zeszłym roku poniżej 49 proc, a w tym roku ma szansę spaść poniżej 47 proc. do PKB.

- To, że Polska ma fenomenalny wzrost gospodarczy zawdzięczamy uszczelnieniu przez rząd systemu podatkowego - mówił premier. Podziękował też przedsiębiorcom za wszystkie wysiłki, osiągnięcia i sukcesy na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Szef rządu uczestniczył również w Gali Wręczenia Nagród  Forum Ekonomicznego, na której został ogłoszony Człowiekiem Roku 2018.

- Patrząc na ewolucję polskiej gospodarki możemy mieć nadzieję, że za kilkanaście lat będziemy na poziomie rozwoju gospodarczego państwa Europy Zachodniej -mówił szef rządu odbierając nagrodę. 

(MK) fot aut.Dziękujemy za przesłanie błędu