Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
15/10/2012 - 13:16

Krynica - Zdrój: Nowy Dom Zdrojowy zyskuje nową elewację

Uzdrowisko – Krynica Żegiestów przeprowadza szereg prac remontowych. Nowy Dom Zdrojowy zyskuje właśnie ocieplenie elewacji. Poważne prace inwestycyjno – remontowe w Starym Domu Zdrojowym spowodują wyłączenie go z działalności od 1 listopada do końca czerwca przyszłego roku.
 - W Nowym Domu Zdrojowym prowadzimy proces ocieplania całej elewacji, który został rozpoczęty w III kwartale bieżącego roku i zostanie zakończony pod koniec przyszłego roku z przerwą w okresie zimowym ze względu na ograniczenia technologiczne – mówi Ireneusz Niemiec, prezes Uzdrowiska Krynica – Żegiestów.

Zakres prac prowadzonych w „Nowym” rozszerza się na remont tarasu na pierwszym i czwartym piętrze sanatorium oraz wymianę pokrycia dachu z przebudową kominów wentylacyjnych.

„Nowy Dom Zdrojowy” usytuowany jest na deptaku (Nowotarskiego 7), u podnóża Góry Parkowej, w pobliżu Pijalni Głównej i Muszli Koncertowej.

- Prowadzimy proces przetargowy dotyczący remontu Starego Domu Zdrojowego, nie możemy udzielać informacji na ten temat, ponieważ nie mamy wyłonionego wykonawcy i podpisanej umowy na realizację prac – dodaje prezes Niemiec.

”Stary Dom Zdrojowy” to przypominająca pałac okazała budowla w stylu neorenesansowym, o bogatym wystroju architektonicznym. Usytuowany na deptaku (Nowotarskiego 2) w pobliżu Pijalni Głównej i Muszli Koncertowej dysponuje najpiękniejszą salą balową w Polsce południowej.

Anna Pawłowska
fot. BKDziękujemy za przesłanie błędu