Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
17/03/2019 - 11:20

Krynica-Zdrój: po zimie renowacja Parku Dukieta nabiera tempa

Po krótkiej, zimowej przerwie wznowione zostały prace renowacyjne Parku im. Mieczysława Dukieta, usytuowanego w historycznym centrum krynickiego uzdrowiska. Powinny one zostać zakończone w połowie bieżącego roku.

Efekty pierwszych  prac w Parku im. Mieczysława Dukieta widoczne były już  późnym latem 2018 roku. Wtedy gotowa była część alejek, od strony pomnika Bogusława Kaczyńskiego. Zamontowano również leżaki, na których kuracjusze będą mogli odpoczywać o każdej porze roku. Pojawiła się też nowa roślinność.

Po krótkiej, zimowej przerwie ruszyła dalsza część inwestycji,

Główne, reprezentacyjne wejście do Parku im. M. Dukieta znajdzie się od strony ulicy Pułaskiego.  Ma ono zostać dodatkowo podkreślone poprzez dwie rzeźby. 

Obecnie, wewnątrz modernizowne są  elementy małej architektury i jego wyposażenia (m.in. fontanny),  które zyskają nowoczesną formę. Pojawi się nowe oświetlenie, wiosną nasadzona zostanie zieleń, co  pozwoli stworzyć nowe aranżacje istniejących parkowych wnętrz. 

Trwają też prace przy dawnej, publicznej toalecie, która na górnej kondygnacji uzupełniona zostanie o dodatkową funkcję galeryjno-wystawienniczą.

Program  „Kurort Krynica” składa się z pięciu projektów i  ma na celu rozwijanie oferty  turystyczno-uzdrowiskowej miasta, budowanie jego pozytywnego wizerunku oraz atrakcyjności. 

Projekt  umowy podpisał poprzedni burmistrz Dariusz Reśko.  

Renowacja Parku im. Mieczysława Dukieta, wraz z fontanną „setka” miała zostać ukończona do końca 2018 roku. Jednak podczas rewitalizacji wystąpiły problemy w okolicy powstającej części usługowo-handlowej i szaletu.  Tutaj musiał powstać  mur oporowy, dlatego wykonawca wystąpił o przesunięcie terminu o kilka miesięcy.  Zakończenie modernizacja parku zaplanowane jest do połowy tego roku.

Wartość projektu: 7 727 510,30 PLN

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog