Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 7 marca. Imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli
23/02/2021 - 08:40

Kryniccy radni chcą zwalniać z opłat za koncesję na alkohol

To ważne dla hotelarzy i branży gastronomicznej. Kryniccy radni przygotowali własny projekt uchwały, dotyczący zwolnienia z opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu. Dokument został złożony 22 lutego w Urzędzie Miasta, ma wejść pod obrady na marcowej sesji Rady Miasta.

Do 31 stycznia przedsiębiorcy branży gastronomicznej i hotelarskiej byli zobowiązani do złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w 2020 roku, a także wpłacenie pierwszej z trzech opłat za koncesję na sprzedaż alkoholu.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią, lokale gastronomiczne oraz hotele na terenie gminy Krynica-Zdrój od kilku miesięcy nie sprzedają alkoholu w miejscu prowadzenia ich działalności, nie uzyskują więc też przychodów.

Jak informuje radna Iwona Grzebyk-Dulak, kryniccy radni przygotowali własny projekt uchwały, dotyczący zwolnienia z opłaty za koncesję. Dokument został złożony (22 lutego) w Urzędzie Miasta, jego procedowanie zaplanowane jest na marcową sesję Rady Miasta.

26 stycznia weszły w życie przepisy, umożliwiające samorządom przygotowanie uchwał i wprowadzenie przepisów, zwalniających lub odraczających termin płatności opłaty za korzystanie ze zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

Rada gminy może zwolnić z opłaty, należnej w 2020 i 2021 roku, lub też przedłużyć termin na jej wniesienie. W przypadku zwolnienia z opłaty, rada (w uchwale) może przyznać zwrot określonej części opłaty pobranej od przedsiębiorców, którzy wnieśli jednorazowo opłatę:

1) za rok 2020 do 31 stycznia 2020 roku,
2) za rok 2021 do 31 stycznia 2021 roku.

Zwolnienia z opłat za koncesję to kolejny wniosek krynickich radnych dotyczący pomocy dla przedsiębiorców. Jeżeli sytuacja się nie poprawi, będą oni wnioskować o zwolnienie z całości opłaty. (MK) fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021