Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
02/02/2018 - 13:40

Kto wybuduje sądecki dworzec autobusowy MPK? Wpłynęła jedna oferta

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu otrzymało jedną ofertę od potencjalnego wykonawcy, który jest skłonny wybudować nowy dworzec autobusowy przy ul. Kolejowej. Złożyła ją, jak nam powiedział Andrzej Górski, prezes sądeckiego MPK znana sądecka firma „Erbet”. Przekracza ona jednak budżet, który był przewidziany na to zadanie.

Dzisiaj Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu zamknęło tzw. zapytania ofertowe. Termin składania ofert miał pierwotnie upłynąć 29 stycznia, ale przedłużono go jeszcze do końca tego tygodnia.

- Wpłynęła tylko jedna oferta – mówi Andrzej Górski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu. -  Złożyła ją sądecka firma „Erbet”. Oferta przekracza jednak budżet, który zamierzaliśmy przeznaczyć na budowę nowego dworca autobusowego przy ul. Kolejowej. Na to zadanie mieliśmy ponad 9 mln złotych, a złożona oferta opiewa na ok. 11 mln złotych.

Zobacz także: Kto wybuduje nowy sądecki dworzec dla miejskich autobusów?

Dyrektor Górski przyznaje, że oferta  „Erbetu” zostanie poddana ocenie.

- Wymaga ona dogłębnego przedyskutowania i przeanalizowania  - dodaje szef MPK. – Na podjęcie decyzji mamy sześćdziesiąt dni.

Budowa dworca jest częścią dużego projektu pn. "Przebudowa węzła przesiadkowego pełniącego rolę dworca autobusowego przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu wraz z budową infrastruktury niezbędnej do obsługi osób korzystających z transportu zbiorowego".  

Jest on realizowany wspólnie z gminą Stary Sącz. Oprócz budowy nowego dworca, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu zakupi 30 nowych, ekologicznych autobusów, a także dwa elektryczne. Przy ul. Lwowskiej zlokalizowana będzie też stacja do ich ładowania. Na to ogromne zadanie  udało się pozyskać 40 mln. złotych dofinansowania

Nowy dworzec autobusowy MPK ma przede wszystkim zapewnić komfortową obsługę korzystających z niego pasażerów i pracujących w nim osób.

- Cała płyta dworca i znajdujące się na nim perony będą zadaszone – dodaje prezes Górski. – Powstanie też dwupiętrowy budynek o podstawie trójkąta. Na parterze zlokalizowane będą poczekalnie oraz toalety. Takiej  poczekalni i toalet dotychczas brakowało. Znajdzie się tam też powierzchnia dla lokali usługowych i biura MPK.

i.michalec@sadeczanin.info, projekt firma MERiTUM PROJEKT z Katowic – arch. MPK.Dziękujemy za przesłanie błędu