Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
19/11/2015 - 10:00

Nowy Sącz: wycisną PFRON do ostatniej złotówki

Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę o zmianie planu podziału środków z Funduszu. Dzięki temu około 20 tysięcy złotych, które nie zostaną wykorzystane do 10 grudnia 2015 trafi do najbardziej potrzebujących zamiast z powrotem do PFRON.

Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę o zmianie planu podziału środków z FunduszuJak wyjaśniał Leszek Langer szef Wydziału ds. Problematyki Osób Niepełnosprawnych, uchwała pozwoli przesunąć oszczędności, środki niewykorzystane lub niepodjęte przez beneficjentów na doraźne potrzeby niepełnosprawnych: - Pozwoli to na częściowe pokrycie zobowiązań dotyczących najbardziej istotnych, codziennych potrzeb takich jak wkłady anatomiczne, pieluchy, podkłady higieniczne.

Dokładną wysokość kwoty niewykorzystanej wydział będzie znał 10 grudnia, kiedy upływa termin rozliczeń z pomiotami współpracującymi już miastem, realizującymi umowy dotyczące rehabilitacji zawodowej i społecznej.

Decyzja o zmianie podziału środków z PFRON pozwoli też uniknąć komplikacji w rozliczeniach na linii – samorząd – Fundusz, które często mają bardzo niekorzystny wpływ przy przyznawaniu kwot na kolejny rok.

ES [email protected]

Fot.: JBDziękujemy za przesłanie błędu