Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
01/09/2019 - 06:45

Nowy Sącz: same niespodzianki na terenie szpitala! [ZDJĘCIA]

W połowie grudnia będzie gotowe nowe skrzydło Centrum Onkologii w Nowym Sączu. W budynku, który zajął część wewnętrznego szpitalnego parkingu trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe.

Budynek nowego skrzydła Centrum Onkologii w Nowym Sączu przypomina z zewnątrz ten niedawno oddawany do użytku obiekt. Budowa nowej onkologicznej części ruszyła w listopadzie ubiegłego roku. Inwestycję realizuje firma z Maciejowej w gminie Łabowa.

Po oddaniu do użytku nowego obiektu, Nowy Sącz będzie posiadał Centrum Onkologii, jakie funkcjonują w dużych ośrodkach miejskich.

W dobudowanym skrzydle znajdą się: pracownia brachyterapii, Zakład Medycyny Nuklearnej, Oddział Onkologii Klinicznej dla potrzeb chemioterapii, szatnie dla personelu oraz pomieszczenia techniczne. Dzięki tej inwestycji będzie też rozbudowany oddział onkologii klinicznej. Tym samym przybędzie miejsc do prowadzenia chemioterapii.

Nowe skrzydło jest oczywiście dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych. Wyposażone  jest w windy. Koszt budowy to ponad 9 mln zł. (bez wyposażenia).

Dyrekcja sądeckiego szpitala czyni obecnie starania o fundusze na zakup wyposażenia do nowego skrzydła, w tym specjalistycznej aparatury do Zakładu Medycyny Nuklearnej.

Prace postępują także przy budowie nowego pawilonu ginekologicznego. Nowoczesny budynek, który wybudowano zaledwie kilkaset metrów od dobudowanego skrzydła jest już tynkowany. Nowy pawilon został połączony przeszklonym przejściem z Centrum Onkologii.  

W nowym pawilonie ginekologicznym znajdą się: oddziały: ginekologiczno-położniczy, ginekologii onkologicznej, neonatologii z IT oraz poradnia ginekologiczna.

Wartość tego zadania zamknie się kwotą ponad 35,5 mln złotych. Pawilon będzie spełniał wszelkie standardy XXI wieku.

Pawilon ginekologiczno - położniczy zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.

[email protected], fot. IM.

Same niespodzianki na terenie sądeckiego szpitala
W połowie grudnia będzie gotowe nowe skrzydło Centrum Onkologii w Nowym Sączu. W budynku, który zajął część wewnętrznego szpitalnego parkingu trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)