Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
04/09/2018 - 10:45

Przez zamknięty Just położyli szlaban na ważną inwestycję

Kierowcy klną na objazdy i narzekają też mieszkańcy Tęgoborzy. Zamknięta droga na Juście nie tylko im burzy krew. Pomstują też w Limanowej. Ponieważ teraz jeżdżą tamtędy ciężarówki, w mieście zapanował ścisk. Na dodatek trzeba odpuścić ważną dla miasteczka inwestycję.

Na skrzyżowaniu ulic ulic Kopernika, Kolejowej, Piłsudskiego i Jana Pawła II niemal co tydzień dochodzi do stłuczek i wypadków. To dlatego zapadła decyzja o jego przebudowie. Inwestycja miała ruszyć jeszcze w tym roku, ale nic z tego nie będzie. Wszystko przez remont Justu. 

Czytaj też Klamka zapadła! Just już zamknięty – prosimy na objazdy [ZDJĘCIA]

Przez miasto prowadzi objazd dla ciężarówek. Remont skrzyżowania mógłby doprowadzić do jeszcze większych utrudnień - argumentuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Czytaj też Pudrowanie Justu oznacza pogrzeb ekspresówki do Brzeska?

Limanowski samorząd za własne pieniądze zrobił cały projekt budowlany, a teraz z przebudową skrzyżowania trzeba się wstrzymać do przyszłego roku, aż zakończy się remont Justu. Na skrzyżowaniu ulic Kopernika, Kolejowej, Piłsudskiego i Jana Pawła, powstanie rondo, które ma poprawić  bezpieczeństwo w tym miejscu.

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu