Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
10/10/2020 - 11:30

Quasi ratusz i odnowione ulice. Finiszują prace rewitalizacji w centrum Muszyny

To już końcowy etap prac, związanych z zagospodarowaniem i rewitalizacją centrum Muszyny. Zakończono remonty ulic: Rolanda, Krzywej, Krótkiej, Wąskiej i Kity. Ratusz też jest niemal gotowy.

Efekty prac w centrum Muszyny z dnia na dzień są coraz bardziej widoczne. Ratusz jest niemal gotowy. Dawniej była to siedziba władz miejskich, która zniknęła rynku po tym, jak przed wiekami budynek strawił pożar.

Trzy lata temu, podczas prac archeologicznych odnaleziono mury średniowiecznego budynku oraz piwnic biskupich, nad którymi wzniesiono nowy quasi ratusz. 

Ratusz nie będzie służył urzędnikom, ale mieszkańcom i turystom. W stylizowanych na XIX wiek salach będzie można spędzać czas wolny, rozwijać pasje taneczne czy artystyczne. Znajdzie się tu sala wystaw, w której artyści będą prezentować prace, inspirowane lokalnym folklorem rzeźby, obrazy oraz rękodzieło.

W weekendy posłuży nowożeńcom, gdyż pojawi się sala ślubów. Z kolei turyści znajdą tu informacje o regionie, ponieważ powstanie punkt informacji turystycznej. Oczywiście będzie również kameralna pijalnia z muszyńską wodą mineralną.

Zakończono już prace na ulicach Rolanda, Krzywej, Krótkiej, Wąskiej i Kity. Wymieniono ich nawierzchnię oraz chodników, wykonano nową kanalizację deszczową oraz instalację elektryczną, słupy oświetleniowe. Przy ulicy Rolanda powstało miejsce rekreacji i wypoczynku, wraz z siłownią, placem zabaw oraz strefą relaksu.

Pojawiły się nowe krzewy, skwery z kwiatami i ławkami. Zrewitalizowany plac w Muszynie stanie się wyjątkową przestrzenią spotkań dla mieszkańców i turystów.

Wartość całego projektu to ponad 19,2 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi aż 13,3 mln zł. Wszystkie prace zakończą się w 2020 roku.

(MK) fot. aut.

Quasi ratusz i odnowione ulice. Finiszują prace rewitalizacji w centrum Muszyny
To już końcowy etap prac, związanych z zagospodarowaniem i rewitalizacją centrum Muszyny. Zakończono prace na ulicach Rolanda, Krzywej, Krótkiej, Wąskiej i Kity. Ratusz też jest niemal gotowy.


Dziękujemy za przesłanie błędu