Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 lipca. Imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana
22/07/2019 - 12:30

Ruszyła czy nie ruszyła. Co z budową mostu w Kurowie?

Dziewiętnasty lipca, taka data widnieje na oficjalnym obwieszczeniu o rozpoczęciu robót przy budowie mostu w Kurowie, opublikowanym na stronie urzędu gminy w Łososinie Dolnej. Czy to oznacza, że już zaczęły się prace przy stawianiu nowej przeprawy? Czy szykują się utrudnienia dla kierowców?


- Na razie rozpoczęło się tylko porządkowanie terenu, bo miejsce  budowy to jedno wielkie haszczowisko, gdzie są krzaki i gęste zarośla - mówi Iwona Mikrut, rzeczniczka małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To wszystko trzeba wykarczować zanim firma, która wygrała przetarg ruszy z inwestycją. Niedługo będzie znany dokładny harmonogram robót.

czytaj też Strach chodzić, strach jeździć. Milion za koniec udręki [ZDJĘCIA]  

Na budowę nowego mostu kierowcy czekają od dawna, ale teraz zaczynają się niepokoić, czy aby nie powtórzy się historia z mostem helleńskim, który najpierw trzeba było rozebrać, żeby postawić nowy. Kierowcy nie muszą się obawiać. Stara przeprawa będzie cały czas czynna, bo nowa zostanie zbudowana obok - uspokaja Iwona Mikrut.  

czytaj też My błagamy o drogę do Brzeska, a innym w ekspresowym tempie zbudują obwodnicę 

Nowy most ma mieć 602 metry długości i 17,18 szerokości. W ramach inwestycji zostanie też rozbudowana droga z nawierzchnią bitumiczną na dojazdach do mostu. Oprócz tego będzie też przebudowane skrzyżowanie drogi krajowej numer 75, z drogą gminną w Kurowie.  

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. R.GDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021