Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
10/03/2019 - 22:05

Rytro: gdzie ma biec krajówka DK87? Są warianty, będą konsultacje społeczne

Rytro to kolejna gmina przez którą przebiega DK87, czyli transgraniczna krajówka prowadząca na Słowację. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprasza na konsultacje społeczne, na podstawie których wybrany zostanie wariant przebiegu tej trasy po przebudowie.

Zobacz też: Rytro: to horror a nie plac budowy! Co się dzieje na krajówce?

Po unieważnieniu przetargu na wykonanie minimum trzech wariantów przebiegu obwodnicy w Piwnicznej-Zdroju na skutek komplikacji z terminowym otwarciem dostarczonych w formie elektronicznej ofert GDDKiA ogłosiła postępowanie ponownie. Zwycięzca znów miał na sporządzenie dokumentacji – w tym tej zakładającej budowę tunelu w górze Kicarz – miał mieć miesięcy, ale okazało się, że najtańsza oferta – a było ich w sumie cztery – opiewa na kwotę wyższą od zakładanej przez inwestora o ponad 700 tysięcy. Dyrekcja chce na ten cel przeznaczyć niespełna niecałe 2 miliony złotych. Przetarg unieważniono.

Zobacz też:Burmistrz Piwnicznej-Zdroju studzi nadzieje na tunel w górze Kicarz

Co dalej? Do tematu wrócimy. Na szczęście informacje dla mieszkańców innych gmin przez które przebiega DK87 są o wiele optymistyczniejsze. Wczoraj pisaliśmy w artykule Przebudowa DK 87 w Barciach. Zobacz warianty nowego przebiegu! o konsultacjach co do wariantów zaproponowanych w Starym Sączu na wysokości Barcic. Dziś możemy z kolei poinformować mieszkańców gminy Rytro, że w tej gminie podobne konsultacje zarządzone zostały – przy udziale GDDKiA oraz władz gminy – na 20 marca na godzinę 16. Spotkanie odbędzie się w Gimnazjum w Rytrze a przedmiotem dyskusji będzie przebieg drogi na odcinku Rytro, od wiaduktu kolejowego  w stronę Obłazów Ryterskich do miejscowości Młodów. Kilka miesięcy temu zakończono już bowiem przebudowę drogi bezpośrednio w Rytrze. 

Już dziś z wszystkimi propozycjami można się zapoznać pod adresem  http://www.rytro.pl/pl/210/1063/zaproszenie-na-konsultacje-spoleczne.html albo w siedzibie UG w Rytrze w pokoju nr 8.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)