Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
25/11/2015 - 07:10

Stary Sącz: Kolejna siłownia „pod chmurką” już oddana

W ślad za wynikami głosowania w ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego na Osiedlu Słonecznym powstała kolejna siłownia na świeżym powietrzu.

na Osiedlu Słonecznym powstała kolejna siłownia na świeżym powietrzuProjekt zakładał nie tylko ustawienie urządzeń do ćwiczeń ale również ogrodzenie placu, na którym mieszkańcy będą ćwiczyć oraz instalację oświetlenia i monitoringu. 22 listopada oddano do użytku pierwszą najważniejszą część inwestycji. Koszt przedsięwzięcia to około 88 tysięcy złotych.

- To już druga taka siłownia w naszej gminie. Pierwsza jest koło boiska, koło Orlika w Starym Sączu – wyjaśnia burmistrz Jacek Lelek. Mimo rosnącego zainteresowania mieszkańców kolejnych miejscowości na terenie gminy tego typu aktywnością gmina nie planuje realizować siłowni w ramach projektów unijnych. – Nie ma na razie takiej potrzeby – zaznacza Lelek, który jednocześnie zachęca zainteresowanych by nadal aplikowali o podobne miejsca w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Burmistrz jest przekonany, że determinacja i zaangażowanie mieszkańców jest najlepszym wyznacznikiem potrzeb w tym zakresie a gminę stać na ich realizację we własnym zakresie.

Nie zmienia to faktu, że samorząd już pracuje nad kolejnymi projektami unijnymi na rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej: modernizację boiska w Starym Sączu, budowę kompleksu w Barcicach i wzbogacenie oferty przy kąpielisku na stawach, zagospodarowanie Miejskiej Góry czy ścieżki ekologicznej.  O dwóch ostatnich przedsięwzięciach pisaliśmy w publikacjach: Gmina funduje spacer w chmurach i Stary Sącz: Unia wyłoży ponad milion złotych na podglądanie bobra i łabędzia?

Ewa Stachura e.stachura@sadeczanin.info

Fot. Ilustracyjne: Ewa StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020