Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
19/09/2019 - 13:15

Stary Sącz: kryzys - śmieci zmieszane jak w Chełmcu, leżą odłogiem

I gmina Stary Sącz ma problemy z wywozem śmieci związane z faktem, że firma AVR obsługująca samorząd nie może już śmieci wywozić na wysypisko nowosądeckiej spółki NOVA w Nowym Sączu. Co dalej?

- Na razie czekamy czy firmie uda się zorganizować odbiór śmieci w innym miejscu. Jeśli nie, to będziemy musieli znaleźć sami wykonawcę w trybie zastępczym – wyjaśnia zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki.

Na szczęście śmieci segregowane AVR nadal wywozi zgodnie z harmonogramem. Gmina prosi o wyrozumiałość i zapowiada nowe terminy wywozu śmieci zmieszanych a Gizicki podkreśla, że samorząd trzyma rękę na pulsie i będzie dążyć do jak najszybszego rozwiązania kryzysu.

Zobacz też: Chełmiec: dezinformacja czy kompromitacja? Śmieci i wściekłość w roli głównej

Ale i tu – już w rozmowach bezpośrednio z mieszkańcami słyszymy jedno pytanie, takie samo jak zadają sobie mieszkańcy gminy Chełmiec – jak firma AVR wiedząc, że nie dysponuje własnym wysypiskiem mogła zdać się tylko na jednego kontrahenta, w tym przypadku spółkę NOVA?

Zarząd AVR nadal milczy choć od naszego emaila potwierdzonego telefonicznie mija już dzień a na Sądecczyźnie ostro wieje i coraz częściej pada i śmieci lada chwila rozprzestrzeniać się będą siłą rzeczy po całej okolicy…

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu