Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 5 czerwca. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
29/04/2020 - 07:05

Targowisko w Korzennej: po produkty przyjeżdżają tu nawet z powiatu tarnowskiego

Plac targowy w Korzennej od wielu lat tętni życiem. Mieszkańcy nie wyobrażają sobie życia bez tego miejsca. Można tu kupić owoce, warzywa, pasze dla zwierząt, sadzonki roślin, chemię gospodarczą i kwiaty. Prawdziwy sezon dopiero się zaczyna!

Plac targowy w Korzennej oddano do użytku jesienią w 2014 roku. Ma 2500 m kw. powierzchni, w tym 450 metrów powierzchni zadaszonej. Na 85 metrach stoi 10 boksów. Całość, razem z budynkiem higieniczno-sanitarnym, kosztowała ponad 1,2 mln złotych - dofinansowanie ze środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniosło 735 tys. zł – informuje Krzysztof Ogorzałek, sekretarz Gminy Korzenna.

Gmina zdecydowała się na tę inwestycję ze względu na docierające od mieszkańców sygnały, wskazujące na potrzebę zorganizowania miejsca, w którym możliwy byłby handel lokalnymi produktami. Nie brakowało też sugestii w sprawie powierzchni handlowej pod wynajem. Gdy pojawił się nabór wniosków na realizację tego typu inwestycji, gmina zwróciła się o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego. Otrzymała finansowe wsparcie, które pozwoliło zrealizować przedsięwzięcie.

Czytaj także: Korzenna: te drogi od wielu lat wymagają remontu. W końcu znalazły się pieniądze

Wśród towarów na targowisku dominują produkty żywnościowe: owoce, warzywa, a także pasze dla zwierząt, sadzonki roślin i chemia gospodarcza. W sprzedaży są także kwiaty i innego rodzaju produkty okolicznościowe, jak np. potrawy świąteczne oferowane w czasie świąt.

Targowisko jest czynne od poniedziałku do soboty od godziny 8 do 16, a w piątki od godziny 6. - Aktualnie godziny handlu są skrócone z uwagi na zagrożenie epidemiczne – mówi sekretarz gminy. - Zarówno handlujący, jak i klienci zobowiązani są do przestrzegania rygorów sanitarnych (rękawiczki, maseczki, dystans). Obiekt jest regularnie dezynfekowany. W pierwszym okresie pandemii targowisko przez okres dwóch tygodni było zamknięte.

Wśród handlujących dominują mieszkańcy gminy i lokalni producenci żywności, a wśród klientów - obok mieszkańców gminy - nie brakuje także osób z powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego i tarnowskiego – dodaje Krzysztof Ogorzałek.

[email protected], fot. Sądeczanin

Targowisko w Korzennej: po produkty przyjeżdżają tu nawet z powiatu tarnowskiego
Zdjęcia - Daniel Szlag, Rafał Gajewski


Dziękujemy za przesłanie błędu