Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
27/09/2022 - 07:00

Wójt Andrzej Romanek: remontujemy drogę ze wsparciem Lasów Państwowych

Przedstawiciele gminy Łososina Dolna podpisali umowę, która precyzuje szczegóły i finansowanie remontu drogi w sołectwie Łyczanka. Niebagatelny udział w tym przedsięwzięciu odegrało Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

Mieszkańcy sołectwa Łyczanka z niecierpliwością czekają na modernizację jednej z kluczowych dla komunikacji dróg. Ponieważ inwestycja jest bardzo kosztowna, gmina starała się pozyskać środki zewnętrzne. Udało się – przy wsparciu finansowym Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe droga już niedługo będzie wyremontowana.

Koszt całego przedsięwzięcia wynosi nieco ponad 1,4 mln zł. Dofinansowanie z funduszu leśnego obejmuje ponad 800 tys. zł. – W kwietniu 2022 roku odebrałem z rąk posła i sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Edwarda Siarki oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Pawła Szczygła promesę na kwotę 823 tys. zł. Cieszę się, że współpraca gminy i Lasów Państwowych układa się tak dobrze, czego przykładem jest ta inwestycja – wspomina wójt, Andrzej Romanek. Jest to całkiem pokaźna suma, dzięki której gmina może spełniać oczekiwania lokalnej społeczności.

Zgodnie z wstępnymi założeniami droga, a dokładnie odcinek o długości 980 metrów ma być wyremontowany jeszcze w tym roku, w listopadzie. Budowlańcy położą tu równy asfalt. Pojawią się pobocza i odwodnienie, a teren wokół zostanie odpowiednio utwardzony – tak, aby poprawić nośność tego odcinka jezdni.

Czytaj też: Turyści chcieliby to zobaczyć, ale nie mogą. Wójt przerzuca odpowiedzialność na radnych. Pomoże starostwo?

- Dzięki tak owocnej współpracy kolejna droga na terenie naszej gminy zostanie gruntownie zmodernizowana. Dziękuję, że nasi partnerzy dostrzegają problemy gminy i wspierają nas finansowo w ich rozwiązywaniu – podsumowuje wójt. ([email protected], fot. UG Łososina Dolna)Dziękujemy za przesłanie błędu