Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
19/11/2013 - 08:02

Wrócili z delegacji: teraz czekają na włoskich turystów

O możliwościach rozwijania ruchu turystycznego, współpracy firm i szkół ponadgimnazjalnych rozmawiali przedstawiciele Powiatu Nowosądeckiego z samorządowcami włoskiego miasta Massa.
- Rozmawialiśmy o wspólnych projektach dla młodzieży szkolnej – mówi Ryszard Poradowski, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego. – Chcemy razem aplikować o środki unijne na ten cel. Szczególnie interesująca wydaje się nam współpraca w zakresie kształcenia młodzieży w zawodach związanych z gastronomią i turystyką. Ustaliliśmy założenia wstępne projektów, teraz czas na ich napisanie i złożenie.
Z branżą turystyczną rozmawiano nie tylko o możliwościach wyjazdów sądeczan do Italii, ale również o pakietach wypoczynkowo-turystycznych, jakie mogą być interesujące dla Włochów chcących odwiedzić Sądecczyznę.
- To wcale nie jest abstrakcja – dodaje Ryszard Poradowski. – Dzięki tanim liniom lotniczym przez cieplejsze pół roku dwa razy w tygodniu latają samoloty na trasie Kraków – Piza. Zawsze są pełne. Mamy poza tym kontakt z włoskim biurem podróży, które chciałoby organizować wyjazdy tygodniowe do naszego regionu. Mają kilka warunków, jakie należy spełnić, ale takie rzeczy jak spa i inne walory wypoczynkowe są w standardzie wielu obiektów na Ziemi Sądeckiej. Wymagania włoskie nie są więc niczym nadzwyczajnym. Dla nich za to nasza kultura, zabytki i tradycje są bardzo interesujące. W najbliższym czasie chcemy spotkać się z kilkoma podmiotami branży turystycznej naszego powiatu, by porozmawiać o ofercie dla Włochów. Nie ma gwarancji, że sprawa wypali, ale kto nie próbuje, ten z pewnością niczego nie zrobi - podkreśla.
Powiat Nowosądecki reprezentowała we Włoszech czteroosobowa delegacja w składzie: Agata Król-Mirek, wiceprzewodnicząca Komisji Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosądeckiego, Stanisław Mrzygłód, przewodniczący Komisji Edukacji Rady Powiatu Nowosądeckiego, Ryszard Poradowski, członek Zarządu Powiatu zajmujący się m.in. współpracą międzynarodową i Andrzej Zarych, dyrektor Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

(b)
Źródło, fot: Starostwo Powiatowe 


Dziękujemy za przesłanie błędu