Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
31/08/2013 - 14:00

WSB-NLU łączy się z uczelnią z Gliwic. Fuzja? Nie, konsolidacja

Od nowego roku akademickiego Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości będzie działać pod patronatem Wyższej Szkoły Biznesu - National-Louis University, lidera Konsorcjum Uczelni Futurus. - Ta konsolidacja to bardzo dobra informacja dla studentów – przekonują właściciele nowosądeckiej uczelni.
Za miesiąc żacy i pracownicy obu uczelni rozpoczną nowy rok akademicki. Dla studentów Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości oraz Wyższej Szkoły Biznesu - National-Louis University oznacza to początek zmian. Właściciele WSB-NLU przekonują, że to bardzo dobra informacja dla studentów i pracowników zrzeszonych uczelni, a także dla ich otoczenia społeczno-biznesowego, bo oznacza to wzmocnienie pozycji obu szkół.
- Będziemy z nią blisko współpracować. GWSP zdecydowało także, że stanie się częścią dużego Konsorcjum Uczelni Futurus. To pierwsza tego typu konsolidacja na Śląsku. To dobre wieści i początek kolejnego etapu rozwoju uczelni – podkreśla dr inż. Tadeusz Grabowiecki, prof. GWSP, rektor Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości.
Gliwicka uczelnia będzie także działać w Konsorcjum Uczelni Futurus, w której obecnie zrzeszonych jest 7 uczelni z całej Polski.
Rektor WSB-NLU, dr Wiktor Patena, również mówi o korzyściach:
- Bliska współpraca GWSP z WSB-NLU uczelnią to umocnienie także naszej pozycji. Swoistego rodzaju fuzja, których coraz więcej obserwuje się na rynku szkół wyższych. To przede wszystkim poszerzenie oferty edukacyjnej, wprowadzenie produktów specjalistycznych w zakresie edukacji i nowych technologii, a także wzmocnienie organizacyjne. Nasze uczelnie będą miały unikatowe propozycje dla studentów z całej Polski i z zagranicy – zapewnia Patena.
Przedstawiciele Agencji Rozwoju Lokalnego, dotychczasowego założyciela GWSP oraz Konsorcjum Uczelni Futurus przekonują, że przekazanie praw założycielskich do gliwickiej Uczelni profesjonalistom z WSB-NLU jest świetną decyzją dla dalszego rozwoju obu uczelni i samego Konsorcjum Futurus. Jak podkreślają to nie jest fuzja, tylko konsolidacja a sytuacja finansowa uczelni jest dobra.
- „Wszystkie instytucje zdecydowały o bliskiej współpracy oraz podjęciu działań nie tylko na rzecz rozwoju własnego, ale także regionów, w których są położone, również w oparciu o środki unijne. Obie uczelnie posiadają uzupełniającą się ofertę kształcenia, która będzie dostępna na preferencyjnych warunkach dla studentów tych uczelni, obie stawiają na rozwój nowych technologii i kreatywność, a także są bardzo wysoko oceniane przez pracodawców w rankingach uczelni wyższych” – czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji przez Tadeusza Węgrzyńskiego, rzecznika nowosądeckiej uczelni.

***
WSB-NLU swój pierwszy rok akademicki zainaugurowała w 1991 roku, a GWSP w 2005 roku.

BOS
Fot: BOS 


Dziękujemy za przesłanie błędu