Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 1 kwietnia. Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
20/02/2016 - 14:50

Wybieramy dziurę sezonu! Zbierajcie rachunki

Zimy prawie nie było, ale efekty mrozu na drogach widać. Dziur pod dostatkiem, kolejki w ubezpieczalniach murowane. Zachęcamy Czytelników do udziału w wyborach „dziury sezonu”. Przesyłajcie zdjęcia największych, najbardziej niebezpiecznych, najbardziej malowniczych niezależnie od tego kto jest administratorem miejsca.

Sarkać na dziury można do czasu, gorzej jak na takiej dziurze urwiemy tłumik, uszkodzimy felgę albo wahacze. Wtedy od razu warto wezwać policję, by spisała protokół.

Taki protokół to podstawa, najbardziej namacalna obok samego uszkodzenia, do dochodzenia odszkodowania od administratora drogi. To może być Miejski Zarząd Dróg, Zarząd Dróg Powiatowych,  gmina, spółdzielnia mieszkaniowa, właściciel nieruchomości itp. I właśnie z ich ubezpieczenia, które jest obowiązkowe dla posiadaczy i zarządców nieruchomości, możemy dochodzić zadośćuczynienia za szkody. Jeśli auto jest naszym narzędziem pracy a naprawa wymaga odstawienia go do warsztatu na kilka dni, możemy się domagać opłacenia kosztów wzięcia auta zastępczego.

Uwaga! Jeśli strzeli nam na dziurze opona, powinniśmy domagać się rekompensaty za dwie, bo zgodnie z przepisami opony muszą być na osi takie same.

Zdjęcia dziur można przesyłać na adres [email protected]. Będziemy je publikować na naszym Facebooku wraz z lokalizacją.

Ważne! O zadośćuczynienie mogą się również ubiegać osoby, które ucierpiały na takioch nierównych drogach a przde wszystkim wypaczonych, uszkodzonych chodnikach. One również powinny posiłkować się notatką policyjną, notatką z SOR albo dokmentem z przeprowadzonej obdukcji. 

Ewa Stachura

Fot.: Dziura przy rondzie koło sądeckiego szpitala i zapadlisko koło galerii EuropaDziękujemy za przesłanie błędu