Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
30/12/2021 - 15:00

Zakupy na ostatnią chwilę. Do której będą czynne sklepy w Sylwestra?

To już ostatnie odliczanie do Sylwestra. Przez zarazę, podobnie jak rok temu, wiele osób decyduje się na imprezowanie w domu, w rodzinnym gronie albo z przyjaciółmi czy znajomymi. Do takiego przyjęcia też się trzeba przygotować i zrobić zakupy. Są pewnie tacy, którzy w ostatni dzień grudnia muszą jeszcze iść do pracy i odłożyli to na ostatnią chwilę. Jak to jest ze sklepami? Do której będą czynne?

Czytaj też Przewałki warte miliony na fikcyjnych fakturach w sądeckiej skarbówce

Nawet jeśli to będzie sylwestrowa impreza w domu, tylko w gronie rodzinnym albo z przyjaciółmi, też trzeba przygotować choćby skromne przyjęcie i zrobić zakupy.  Jak to będzie ze sklepami w Sylwestra? Niemal wszystkie w ostatnim dniu roku pracują krócej.

Czytaj też Śmierć chaos. Potworne wizje jasnowidzów, Jackowskiego i Glanca

Na tej liście są między innymi dyskonty. Biedronka i Lidl  będą  czynne do godziny 19. Podobnie jest z Lidlem. Nieco krócej, bo do 18   otwarte będą sklepy sieci Kaufland i Auchan.  

Jak pracują mniejsze sklepy?  W Sylwestra większość sklepów Żabka będzie czynna w standardowych godzinach między 6 a 23. Trzeba jednak pamiętać, że  tego typu placówki działają na zasadzie franczyzy i może się zdarzyć, że sklep w danej lokalizacji będzie czynny krócej.  Podobnie jest z siecią Lewiatan.

Czytaj też

Są piękne. Dziewczyny z Nowego Sącza pokazują wdzięki na Instagramie [ZDJĘCIA] Co w sytuacji, kiedy ktoś  będzie  chciał zrobić zakupy w sobotę, w  Nowy Rok, w pierwszym dniu stycznia? Będzie można liczyć na małe osiedlowe sklepy, które mogą być otwarte, pod warunkiem, że za ladą stanie sam właściciel lub pracownik zatrudniony na umowę zlecenie lub o dzieło. Dodatkowo w Nowy Rok otwarte mogą być także stacje benzynowe, restauracje, kawiarnie czy kwiaciarnie. ([email protected]) fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu