Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
20/09/2018 - 17:00

Żelbetowymi platformami, betonowymi palami ratują im domy [ZDJĘCIA]

To osuwisko było zmorą mieszkańców ulicy Węgierskiej w Grybowie. Przez osiem lat niszczyło nie tylko jezdnię. Pękały też okoliczne domy. Ale koszmar powoli się kończy. Budowlańcy zwijają się od kilku miesięcy, żeby naprawić to, co zniszczyła powódź w 2010 roku. Kilkanaście nowych, betonowych pali zostało zakotwiczonych w skale.

To kolejny etap stabilizacji osuwiska, które od wielu lat zagrażało pobliskim domom. Przypomnijmy, że trzeba było czekać aż osiem lat na pieniądze, z rządowej puli przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, żeby zabrać się za tę inwestycję.

Osuwisko stabilizuje się za pomocą ogromnych betonowych  pali, które trzeba zakotwiczyć w skale. Na części pali została już położona platforma żelbetowa. Płyta będzie betonowana za około dwa tygodnie, a asfalt pojawi się w następnej kolejności na warstwach specjalnego kruszywa.

Jak zapewniają budowlańcy, wszystko idzie zgodnie z planem, a prace posuwają się do przodu.

Inwestycja, która kosztuje trzy miliony, ma być skończona  jeszcze w tym roku.

Ulica Węgierska w Grybowie to fragment drogi powiatowej Grybów – Krużlowa Niżna. Stanowi alternatywne połączenie dla mieszkańców Grybowa. Podczas powodzi droga została całkowicie zalana. Mieszkańcy korzystali więc z ulicy Węgierskiej jako jedynego alternatywnego połączenia.

[email protected] fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Takimi betonowymi palami stabilizują osuwisko w Grybowie na ulicy Węgierskiej
Tylko w ten sposób można zabezpieczyć przed pękaniem ściany domów okolicznych mieszkańców


Dziękujemy za przesłanie błędu