Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
07/02/2023 - 18:50

Ochotnica Górna: zupełnie się tego nie spodziewała. To była przygoda życia

Hela to mała dziewczynka, która wraz z rodzicami jedzie z dużego małopolskiego miasta do Ochotnicy, nieznanej jej miejscowości w Gorcach. Hela całą drogę kręci nosem. Ten wypad nie jest szczytem jej marzeń. Do czasu aż…Przygody Heli w tej gorczańskiej miejscowości musicie poznać sami.

Wystarczy sięgnąć po kolejny komiks adresowany do młodego pokolenia, który wpisuje się świetnie w gorczańską przestrzeń Ochotnicy. Zachęcamy do przeczytania tej pięknie wydanej publikacji.

Komiks „Hela i król węży”, opracowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej został zgłoszony przez jego członkinie do XI konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora w kategorii „Książka o Sądecczyźnie” 2022.

Publikacja została opracowana w ramach zadania „Wybierz się z nami – na Wołoski Szlak”.

- Komiks jest adresowany do młodego pokolenia mieszkańców Ochotnicy i Tylmanowej, ale także całej Małopolski – taka jest argumentacja Koła Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej, które zgłosiło tę publikację do konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora. – Jest to atrakcyjna forma przekazania informacji, związanych z lokalną kulturą, tradycją, historią i wierzeniami, dotyczącymi kultury wołoskiej i pasterskiej w Małopolsce.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu