Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
29/12/2019 - 10:05

Kolędowanie pomaga się otworzyć. Koncert dla Paulinki Szkaradek [WIDEO]

Za nami już dwie tury I Charytatywnego Koncertu Kolęd dla Paulinki Szkaradek. Wiele osób dobrego serca wsparło tę szlachetną akcję. Pamiętajmy, że wciąż możemy pomóc. Wystarczy nasz mały gest, który dla Paulinki znaczy tak wiele.

Tomasz Wnuk, jeden z organizatorów koncertu mówi o tym, że sam udział w akcji charytatywnej daje niemałą satysfakcję, pozwala pokonać bierność i wynikającą z niej frustrację. Sprawia, że można poznać nowych wspaniałych ludzi oraz zdobyć nowe bezcenne doświadczenia w pracy organizacyjnej. W sam koncert zaangażowało się wiele młodych osób. Dla Paulinki śpiewały m.in. Schola dziecięca i młodzieżowa parafii św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu, Zespół Duszpasterstwa Akademickiego Strych, młodzież z parafii św. Anny z Wadowic Górnych oraz kilka innych osób stale współpracujących ze stowarzyszeniem RobimyCośWięcej.

Czytaj też: Świąteczne paczki rozdane. W naszej akcji wzięło udział aż 1384 wolontariuszy

Ci, którzy uczestniczyli w koncercie, jaki odbył się w MOK, mogli także wziąć udział w licytacji prac plastycznych podopiecznych stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, obrazów Wacława Jagielskiego, MORSa i wielu innych artystów. Uzbierana kwota wesprze kosztowną rehabilitację Paulinki Szkaradek. To najważniejszy dar, ale jednak nie jedyny. Każdy, kto miał poczucie, że dołożył swoją cegiełkę do tej szlachetnej inicjatywy mógł przecież poczuć się obdarowany satysfakcją. To właśnie – jak mówi Tomasz Wnuk - jest najpiękniejsze w pomaganiu. Młodzi organizatorzy przedsięwzięcia podkreślają, że nasze czasy sprzyjają egoizmowi i konsumpcji, ale zawsze są ludzie, którzy mają otwarte serca. To oni podtrzymują innych na duchu  i to im winni jesteśmy wdzięczność – jako społeczeństwo.

Dziś o 12 oraz 15 odbędą się dwie kolejne tury koncertu. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji. Wejściówki czekają na was w kancelarii parafii św. Jana Chrzciciela, możecie je także zarezerwować pod numerem telefonu 535 939 559

Oprócz zbiórki na koncercie, Paulinkę można wesprzeć na pomagam.pl lub licytując piękne rzeczy na aukcji pod tym linkiem

[email protected], fot. Lidia Kudlik

Charytatywny Koncert Kolęd dla Paulinki Szkaradek
Charytatywny Koncert Kolęd dla Paulinki Szkaradek zgromadził ludzi dobrego serca. Sala Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu po brzegi wypełniły osoby, które chcą robić coś więcej. Na scenie zagrało ponad 70 wykonawców z całej Polski.


Dziękujemy za przesłanie błędu