Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
30/05/2020 - 20:30

Biskup Jeż wyświęcił nowych kapłanów. Pięciu pochodzi z Sądecczyzny [ZDJĘCIA]

Podobnie jak w ubiegłych latach, w ostatnią sobotę maja biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił święceń kapłańskich dwudziestu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Do tego wydarzenia przygotowywali się przez sześć lat formacji seminaryjnej. Uroczystość odbyła się w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.

- Na ten dzień czekaliśmy od dawna. Wiemy, że wyzwań jest sporo, bo czasy są trudne. Niedawno kościoły były praktyczne puste. Widzimy jak zmienia się duszpasterstwo. Trzeba większą uwagę przywiązywać do indywidualnych kontaktów z wiernymi. Musimy wychodzić do ludzi, którzy pozostali w domach, może u niektórych wiara osłabła. Trzeba ich odszukać, nieść Ewangelię i sprawować sakramenty - mówi ks. Mateusz Bugno, który wspólnie z rocznikowymi kolegami został dzisiaj wyświęcony na kapłana.

Zobacz też Diecezja Tarnowska ma piętnastu nowych diakonów. To był dla nich ważny dzień

Na ten dzień młodzi kapłani czekali sześć lat. Przez ten czas przygotowywali się do służby Bogu i ludziom w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

- Przygotowanie do posługi kapłańskiej jest procesem długim i wymagającym. Nowi księża włożyli wiele wysiłku, by się dobrze przygotować do tej chwili. Zdobywali wiedzę i umacniali wiarę. Ufam, że są dobrze przygotowani, by wyruszyć do pracy w różne zakątki diecezji i zarazem trzeba mocno podkreślić, że w posłudze kapłańskiej konieczna jest stała formacja i to ona przyczynia się do utrwalania tego co zdobyli w seminarium - przede wszystkim do świeżości głoszenia Ewangelii i pogłębienia pragnienia świętości - powiedział dla Portalu Diecezji Tarnowskiej ks. Jacek Soprych, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W uroczystości wzięła udział wspólnota seminaryjna, a także rodzina i kapłani z parafii księży neoprezbiterów. Wśród nowo wyświęconych duchownych są również osoby pochodzące z Sądecczyzny, Limanowszczyzny i powiatu gorlickiego.

Źr. i Fot. Portal Diecezji Tarnowskiej / Ks. Marian Kostrzewa

Zobacz z jakich parafii pochodzą nowo wyświęceni kapłani. Czytaj dalej na kolejnej stronie ...

StronyDziękujemy za przesłanie błędu