Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
25/10/2020 - 10:05

"To był wspaniały człowiek, kapłan i wychowawca". Nie żyje ks. Tadeusz Dyło

W wieku 86 lat zmarł ks. Tadeusz Dyło – emerytowany proboszcz parafii Czermin. Jako wikariusz przez cztery lata pracował w jednej ze starosądeckich parafii. Pogrzeb zmarłego kapłana odbędzie się 27 października w Czerminie.

- Wspaniały człowiek, kapłan i wychowawca. Wielki żal i smutek. Dziękujemy za wszystko co zrobiłeś dla naszej parafii. Odpoczywaj w pokoju – napisała o śp. ks. Tadeuszu Dyło na jednym z portali społecznościowych pani Lucyna.

Zobacz też Zmarł ks. Stanisław Biernat. Jako wikariusz pracował w sądeckich parafiach

- Niesamowity człowiek! Najlepszy ksiądz jakiego znalazłam. Pamiętam, jak przynosił nam dzieciakom w szkole słodycze. Był kochany! Spoczywaj w pokoju – wspomina zmarłego kapłana pani Martyna.

- Ksiądz Tadeusz to był skromny, oddany swojemu powołaniu kapłan. Człowiek o ciepłym, spokojnym spojrzeniu i ogromnym sercu. Skarbnica wiedzy. Miałam ten zaszczyt całą szkołę podstawową uczyć się katechez pod okiem księdza Tadeusza. Pamiętam jak wspierał nas uczniów swoją wiedzą. Tłumaczył nam na przerwach geografię, historię i inne przedmioty. Zawsze podszedł zapytał co sobie powtarzamy, czy coś wytłumaczyć. Wspaniały człowiek o łagodnym usposobieniu i szczerym uśmiechu – dodaje pani Paulina.

Ks. Tadeusz Dyło urodził się 28 listopada 1934 roku w Sędziszowie Małopolskim. W 1952 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po sześciu latach studiów filozoficzno – teologicznych, 9 lutego 1958 roku w tarnowskiej katedrze został wyświęcony na kapłana.

Zobacz też Nie żyje ks. Józef Grabowski. Przez kilka lat posługiwał na Sądecczyźnie

Jako neoprezbiter pracował przez trzy lata w Starym Wiśniczu. Następnie decyzją biskupa została posłany do Starego Sącza, a potem jeszcze do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.13 czerwca 1975 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem św. Klemensa Papieża i Męczennika w Czerminie. Ponadto był członkiem Komisji Wykonawczej Fundacji „Securitas”. Urząd proboszcza pełnił przez dwadzieścia osiem lat, do 22 sierpnia 2003 roku, a następnie pozostał w tejże parafii jako rezydent.

Za gorliwie pełnioną posługę kapłańską w 1976 roku otrzymał diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w 1983 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

Zobacz też Nie żyje ks. Józef Puchała. Był kanonikiem sądeckiej kapituły

Ks. Tadeusz Dyło zmarł w sobotę 24 października. Jego pogrzeb odbędzie się w kościele parafialnym w Czerminie we wtorek 27 października. O godzinie 12 zostanie odprawiona msza za jego duszę. Po Eucharystii, ciało zmarłego kapłana spocznie na cmentarzu w Sędziszowie Małopolskim. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Parafia Czermin)Dziękujemy za przesłanie błędu