Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
27/03/2018 - 17:50

Czy w dzisiejszych czasach można oddać za kogoś życie? Jutro w Dębicy pogrzeb księdza Adama Bartkowicza

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Chrześcijanie wspominają śmierć jaką dla wszystkich ludzi poniósł Jezus Chrystus, aby następnie zmartwychwstać. Oddać za kogoś to życie to pojęcie abstrakcyjne, a jednak są ludzie którzy są gotowi na takie poświęcenia.

20 marca w Tanzanii zginął misjonarz pochodzący z Dębicy. Ksiądz Adam Bartkowicz zaraz po technikum wstąpił do Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. W 2013 roku przyjął święcenia kapłańskie. Miał 34 lata.

Zobacz też: 2 mln promesy dla Limanowej! Po 4 latach odbudują most [Zdjęcia]

Podczas kąpieli w oceanie fala zaczęła topić jego kolegę kapłana z Afryki, a ksiądz Adam spiesząc na ratunek zdążył uratować przyjaciela lecz sam utonął. Według relacji uratowanego ojca Chungu Cycusa, ks. Bartkowicz podarował mu swoją rurkę do oddychania, a następnie pchnął go do przodu. Sam misjonarz niestety zginął porwany przez fale.

Ojciec Chungu w liście po śmierci polaka pisze następujące słowa „Co mogę powiedzieć do przyjaciela, który stracił swoje życie ratując moje? Trudno jest wyrazić moje uczucia w słowach. Adamie, jesteś świętym, który mieszkał w sąsiednim pokoju. Nigdy nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak wielkie było Twoje serce. Wielokrotnie poświęcałeś swój czas i swoje środki dla mnie i dla innych. Jakże mało wtedy wiedziałem, że to było częścią Twojej natury, hojnej do najwyższego stopnia!”

Zobacz też: Potencjalni dawcy szpiku rejestrowali się w Tymbarku w ramach akcji #KOMÓRKOMANIA [Zdjęcia]

Jutro w Dębicy w parafii Matki Bożej Anielskiej o godzinie 13.00 odbędzie się pogrzeb zmarłego kapłana.

w.czech@sadeczanin.info, Fot. Diecezja TarnowskaDziękujemy za przesłanie błędu