Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
08/11/2012 - 08:04

Hufiec pracy nagrodził aktywność uczennicy wycieczką do Włoch

18-letnia Renata Ferenc w nagrodę za swoją aktywność w Ochotniczym Hufcu Pracy i pozytywną postawę zwiedziła Włochy!
- Pewnego dnia zadzwoniła do mnie pani Marta Gajdosz z pytaniem, czy nie chciałabym jechać do Włoch na wycieczkę - mówi uszczęśliwiona Renata. - Bardzo się ucieszyłam.
Wyjazd to nagroda nie tylko za dobre wyniki w nauce oraz sporcie, ale i za całokształt postawy Renaty, uczącej się w hufcu fryzjerstwa.
- Renata aktywnie angażowała się we wszystko, co tu organizowaliśmy - mówi Marta Gajdosz, opiekun dziewczyny z ramienia OHP. - Brała udział w zawodach sportowych i konkursach. Chcieliśmy w jakiś sposób uhonorować jej aktywność i postawę, która może być przykładem dla innych.
Wyjazd do Włoch był możliwy dzięki sponsorom, współpracującym z nowosądecką jednostką OHP. Dzięki nim Renata, która dołączyła do grupy pielgrzymkowej z miejscowości Porąbka Uszewska, miała niepowtarzalną okazję zobaczyć miejsca, o których uczyła się na lekcjach historii.
- Widziałam Wenecję, byłam na Monte Cassino, zobaczyłam też Loreto - wymienia jednym tchem Renata. - Odwiedziłam również Asyż i oczywiście Rzym. W Watykanie uczestniczyłam w audiencji generalnej papieża Benedykta XVI na placu przed Bazyliką św. Piotra. 
Renata nawiązała wiele znajomości i wróciła do Polski przepełniona pozytywnymi wrażeniami.
- Było przesympatycznie - mówi. - Nie spodziewałam się takiej nagrody! Wycieczka była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Tym bardziej chciałam gorąco podziękować wszystkim, dzięki którym ten mój wyjazd był możliwy!
I my dołączamy się do podziękowań. Młodzi ludzie, tacy jak Renata, którzy wykazują się aktywnością na wielu polach i chcą osiągnąć w życiu sukces, są warci tego, by ich wspierać i im pomagać.

Zygmunt Gołąb
fot. Renata Ferenc/jednostka hufca w Nowym Sączu
Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe