Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
12/02/2020 - 23:00

Izabela Szafrańska będzie koncertować w Nowym Sączu. Mamy dla was bilety

Już w najbliższą sobotę (15 lutego) o godzinie 19 w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu odbędzie się premierowy koncert promujący nową płytę Izabeli Szafrańskiej pt. „Z Bursztynu”.

Debiutancka płyta artystki pochodzącej z Lipnicy Wielkiej z muzyką Marcina Partyki zawiera dwanaście nowych piosenek do tekstów: Justyny Holm, Mirki Szawińskiej, Małgorzaty Wojciechowskiej, Jana Wołka, o. Wacława Oszajcy, Jana Kondraka, Grzegorza Walczaka, Grzegorza Tomczaka, Janusza Kukuły, Marcina Partyki, Katarzyny Walentynowicz oraz Izabeli Szafrańskiej.   

W listopadzie 2019 roku ukazał się teledysk do piosenki "Bursztynowa Królowa", promujący jej debiutancki album.

- Moja przygoda z muzyką zaczęła się od lat najmłodszych. Pochodzę z Lipnicy Wielkiej. W mojej rodzinie muzyka była obecna zawsze, talent muzyczny był przekazywany z pokolenia na pokolenie. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiałam w Zespole Folklorystycznym Lipniczanie. Byłam bardzo dumna, mogąc reprezentować moją miejscowość, moją gminę w Polsce i za granicą - mówi Izabela Szafrańska.

Przez kilka lat artystka uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Sączu, gdzie uczyła się gry na pianinie. Przez wiele lat koncertowała wraz z siostrami, z którymi była podopieczną Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Brała udział w licznych konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym, odnosząc coraz to większe sukcesy.

- Na pewnym etapie swojego życia postanowiłam, że chciałabym czegoś więcej. Czułam, że gdy nie spełnię swoich muzycznych pragnień, już nigdy nie będę szczęśliwa. Znalazłam inspirację w muzyce sefardyjskiej żydowskiej, a moją muzą stała się Yasmin Levy - żydowska pieśniarka. Zaczęłam intensywnie rozwijać swoje umiejętności w tego typu muzyce – dodaje.

Mamy dla was dwa bilety na koncert Izabeli Szafrańskiej. Aby je otrzymać, wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: Jaki tytuł nosi nowa płyta Izabeli Szafrańskiej?

Na odpowiedzi czekamy do 14 lutego (piątek) do godz. 9. Należy je wysyłać na adres e-mail: r.gajewski@sadeczanin.info  W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz odpowiedzi na pytanie, zaś w temacie wiadomości "Koncert”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy jedną osobę, która otrzyma podwójne zaproszenie na koncert.

RG r.gajewski@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”