Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
10/04/2019 - 13:10

Krynica: Magda Gomulec najlepsza w poezji śpiewanej

Magda Gomulec, uczennica drugiej klasy LO ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju została laureatką etapu rejonowego 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii "Poezja Śpiewana", który odbył się w Nowym Sączu.

Magda Gomulec, uczennica klasy drugiej klasy LO o profilu humanistycznym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju zajęła I miejsce w etapie rejonowym 64 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii "Poezja Śpiewana". Tym samym, jako jedyna z powiatu nowosądeckiego zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 25 kwietnia w Krakowie.

Wcześniej, 13 kwietnia Magda weźmie udział w warsztatach wokalnych krakowskiej Akademii Teatralnej. Jest to jeden z elementów nagrody i docenienia przez jury jej wokalnego talentu. Opiekunem uczennicy jest Helena Bukowiec.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz ostatniej klasy gimnazjum oraz dorosłych. Przeprowadzony był w formie czterech turniejów: recytatorskiego, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora oraz „wywiedzione ze słowa”.

Organizatorem  64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego eliminacji rejonowych – dla rejonu tarnowskiego (obejmującego powiaty: brzeski, bocheński, dąbrowski, tarnowski) oraz rejonu nowosądeckiego (obejmującego powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski i tatrzański) było Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ

Głównym Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Kultury Teatralnej z siedzibą w Warszawie, we współpracy z wyznaczonymi instytucjami artystycznymi oraz ośrodkami kultury. 

(MK) fot. prywatne MG

Zródło: UM Krynica-ZdrójDziękujemy za przesłanie błędu