Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
28/02/2024 - 14:00

Krynica: Przeżywamy Wielki Post. 1 marca w parafiach przejdą Drogi Krzyżowe

Wierni Kościoła katolickiego przeżywają Wielki Post. W piątek (1 marca) prowadzone będą Drogi Krzyżowe ulicami parafii w Krynicy-Zdroju.

Wierni Kościoła katolickiego przeżywają Wielki Post. Droga Krzyżowa jest adoracyjnym nabożeństwem wielkopostnym. Ma na celu wzbudzenie żalu i współodczuwanie ostatnich i najboleśniejszych cierpień Jezusa Chrystusa, a także duchowe towarzyszenie mu w symbolicznym odtworzeniu drogi na śmierć i złożenia go do grobu. Droga Krzyżowa oznaczona jest 14 krzyżami. 

Drogi Krzyżowe, w piątek (1 marca) prowadzone będą ulicami parafii w Krynicy-Zdroju. W parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, uczestnicy Drogi Krzyżowej przejdą od kościoła parafialnego, ulicą Słotwińską aż do zabytkowego kościoła. 

W kościele św. Antoniego Padewskiego, o godz. 20. prowadzona zostanie przez parafialną grupę młodzieżową. 

- W najbliższy piątek, 1 marca na godz. 20. zapraszamy szczególnie młodzież i osoby pracujące oraz kandydatów do bierzmowania na dodatkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej, prowadzone przez grupę młodzieżową naszej parafii.- czytamy na stronie parafii. 

W kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w każdy piątek o godz. 17. 30 , a w niedzielę o godz. Gorzkie Żale.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w każdy piątek o godz. 9.30, 15. (dla dzieci), 16.30 i 19 (prowadzona przez młodzież). Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16., po nabożeństwie msza św. ok. godz. 16.45. (MK), fot. ilustracyjny (MK), plakaty krynickich parafii. Dziękujemy za przesłanie błędu