Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
28/09/2018 - 14:40

Krynica-Zdrój: Straż Miejska uczy bezpieczeństwa na drodze

Wrzesień to czas powrotów uczniów do szkoły. Wiąże się to ze wzrostem zagrożeń drogowych i wypadków z udziałem dzieci. Aby poprawiać bezpieczeństwo na drodze, przede wszystkim trzeba uczyć zasad ruchu drogowego i wpajać podstawowe zasady zachowania się na drodze. Od września powadzone były już akcje policji mające na celu przestrzeganie kierowców przed nadmierną prędkością teraz również Straż Miejska z Krynicy-Zdroju dołączyła się do akcji organizując zajęcia dla dzieci.

Powszechna jest zasada, że czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. Dlatego edukacje należy zaczynać od dzieci i ciągle uczyć zasad bezpieczeństwa i zachowania się na drodze, bo ta wiedza często może uratować życie.

Zobacz także: Dzieci wzięły udział w policyjnej akcji. Kierowcy dostali ulotki i rysunki

Statystyki wypadków drogowych z udziałem dzieci w Polsce nie są dobre. Według danych Policji w 2017 roku na 714 wypadków, których sprawcami były dzieci do 14. tego roku życia, zginęło ich 15 a 725 zostało rannych.

Aby wypadków z udziałem najmłodszych było coraz mniej we wrześniu każdego roku Straż Miejska w Krynicy-Zdroju prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci w szkołach całej gminy. W ramach zajęć „bezpieczna droga do szkoły” oraz „bezpieczne dziecko” strażnicy prowadzą pogadankę o właściwym zachowaniu się na drodze oraz o zagrożeniach, jakie mogą występować podczas zabawy w domu lub na podwórku. Jednym z ulubionych przez dzieci elementów zajęć są ćwiczenie z użyciem pomocy dydaktycznej w postaci „miasteczka dla przedszkolaka”.


Podczas zajęć mali uczniowie mają szanse zapoznać się z podstawowymi znakami drogowym i uczą się rozpoznawać kolory świateł drogowych. Na ostatniej pogadance w Szkole Podstawowej w Mochnaczce Niżnej dzieci aktywnie uczestniczyły w aranżowanych scenkach sytuacyjnych.

(KS) Fot. SM w K-ZDziękujemy za przesłanie błędu