Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
20/02/2018 - 14:10

Limanowa: Ekstremalna Droga Krzyżowa to spore wyzwanie. Podołasz? Sprawdź tegoroczne trasy [Wideo]

Ekstremalna Droga Krzyżowa to nabożeństwo coraz bardziej popularne nie tylko wśród młodzieży. Coraz więcej katolików wybiera ten rodzaj modlitwy, aby lepiej przygotować się do świąt wielkanocnych. Sprawdź gdzie przebiegają trasy w tym roku!

Pomysłodawcą ekstremalnej formy nabożeństwa jest ksiądz Jacek Stryczek. Kapłan w 2009 roku zaproponował trasę z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej jako pierwszą Ekstremalną Drogę Krzyżową. Od tego czasu z roku na rok rośnie liczba tras i miejscowości, które organizują religijną wędrówkę. Od 2016 roku również na terenie powiatu Limanowskiego odbywają się te religijne wydarzenie. W tym roku z Limanowej pielgrzymów będą prowadzić 3 trasy.

Zobacz też: Ostatnia droga Władysława Frączka. Limanowa pożegnała artystę [Zdjęcia]

Pierwsza trasa będzie prowadziła z bazyliki w Limanowej na górę Paproć, następnie przez miejscowość Tymbark, górę Łopień, Przełęcz Rydza Śmigłego, górę Mogielicę, przełęcz Słopnicką i zakończy się w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana w Zalesiu. Długość trasy to 30 kilometrów.

Druga trasa również rozpoczyna się w bazylice w Limanowej prowadzi przez Sowliny do Koszar następnie miejscowości Tymbark, Piekiełko, Kisielówka, Rupniów, Pasierbiec, Rozdziele, Laskowa, Jaworzna, Mordarka i kończy się w Limanowej. Długość trasy wynosi 37 kilometrów.

Zobacz też: Smog atakuje Limanowszczyznę. Tragiczne powietrze, choć za oknem słońce i mróz!

Ostatnia trasa z Limanowej prowadzi przez Jabłoniec, Golców, Ostrą, Przełęcz pod Ostrą, Cichoń, Przełęcz Słopnicką, górę Mogielicę, Przełęcz Rydza Śmigłego, górę Łopień, miejscowość Tymbark, górę Paproć i kończy się w Limanowej. Długość trasy wynosi 45 kilometrów.

Szczegółowe informacje na temat Ekstremalnej drogi Krzyżowej można uzyskać na profilu Facebookowym Ekstremalna Droga Krzyżowa – Limanowa.

[email protected], Wideo: Fanpage Ekstremalna Droga Krzyżowa Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020