Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
14/06/2016 - 10:25

Muszyna: Wystawa "Inspiracje, obrazy w szkole

Do 21 czerwca w Muszynie trwa ekspozycja wystawy pt. "Inspiracje". Wystawa zorganizowana został w dość nietypowym miejscu - w budynku Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie, a przygotowana została dzięki współpracy dyrektor Zespołu Szkół i Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu z Biurem Organizacyjnym Programu "Derby Artystyczne".

Jest to pierwsza w takiej formie zorganizowana wystawa w Polsce, obejmująca prezentację 60 obrazów 17 artystów z Polski i pokazywana na terenie obiektu szkoły.

Na potrzeby wystawy dwie sale lekcyjne zostały  zamienione na specyficzną "galerię ze sztuką". Wystawa została tak pomyślana, że udostępniana jest do zwiedzania zainteresowanym szkołom z Muszyny i okolic, a ponadto w dniach 6-17, od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-18.00 czynna jest dla mieszkańców Muszyny i turystów.

Prezentacja wystawy malarstwa w obiekcie jakim jest szkoła, jest swoistego rodzaju doświadczeniem dla organizatorów i współorganizatorów. Po jej zakończeniu, będzie można ocenić czy projekt zdał egzamin, czy udało się w nietypowej formie dotrzeć ze sztuką do odbiorców, a przede wszystkich do uczniów ze szkół.

Na razie wystawa w Muszynie cieszy oczy zwiedzających, ponieważ na wystawie prezentowane są atrakcyjne prace malarskie.  
(sma), fot. organizatorzy wystawy "Inspiracje"

Muszyna: Wystawa obazów w Zespole Szkół


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)