Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
18/06/2014 - 07:56

Niezapomniana wycieczka do stolicy Węgier

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. prof. dra Józefa Dietla w Krynicy-Zdroju wraz z opiekunkami udali się na wycieczkę do Budapesztu. Program jednodniowego wyjazdu obejmował zwiedzanie najpiękniejszych zabytków węgierskiej stolicy oraz rejs po Dunaju.
Spacer ulicami miasta oraz widok pereł architektury baroku i neogotyku zachwycił krynickich gimnazjalistów pięknem i okazałością tych budowli.
- Nasz przewodnik Piotr przedstawił nam wiele ciekawych faktów z historii miasta, które przybliżyły nam realia epok w jakże bogatej, momentami także związanej z Polską, historii tego kraju. Zwiedzane przez nas zabytki, m. in. Plac Bohaterów z monumentalnym pomnikiem Millenium, Wzgórze Gellerta, Bazylika św. Stefana, Zamek Królewski, były wyjątkowe, a ich widok na pewno pozostanie w naszych wspomnieniach – swoimi wrażeniami dzieliła się Dominika, uczennica klasy drugiej.
Zdecydowanie jedną z najprzyjemniejszych atrakcji szkolnej wycieczki był rejs statkiem po Dunaju.
- Lekka bryza unosząca się nad łodzią rozbudziła w nas artystyczną duszę i dzięki temu powstało wiele niepowtarzalnych fotografii Budapesztu, widzianego z perspektywy pasażera – komentowała Klara, uczennica klasy pierwszej.
Gimnazjaliści, którym towarzyszyły nauczycielki - M. Bochniak, E. Gwiżdż, A. Woszczak i K. Mikołajczyk, żegnając się ze stolicą Węgier, z rozrzewnieniem spoglądali na niezwykły zachód słońca, który wraz z budapesztańskim krajobrazem na długo pozostanie w ich pamięci.


Magdalena Obrochta , uczennica klasy II d


Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”