Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
06/07/2019 - 22:40

Nowi duszpasterze w krynickich parafiach. Kto kogo zastąpi?

Od końca sierpnia, decyzją biskupa tarnowskiego w wielu małopolskich parafiach, w tym w Krynicy i Tyliczu zmienią się księża. Aplikaty na nowe parafie wręczył duchownym biskup Leszek Leszkiewicz.

Pod koniec sierpnia nastąpią zmiany w parafiach dekanatu. Z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy -Zdroju odchodzi ks. Andrzej Basiaga, który pracuje w niej od 2012 roku.

Naucza katechezy w przedszkolu i szkole, opiekuje się Dziewczęcą Służbą Maryjną (DSM) oraz Grupą Młodzieżową Ruch Światło -Życie. Prowadzi działalność charytatywną poprzez zbieranie plastikowych zakrętek na rzecz leczenia i rehabilitacji dzieci. Pracuje w Ogólnopolskim Pogotowiu Duchowym. Jest też opiekunem Kręgu rodzin Domowego Kościoła.

W pracy duszpasterskiej zastąpi go ks. Marcin Niwa

Posługę w parafii zdrojowej od sierpnia pełnić będą ks. Łukasz Pietrzak i ks. Marek Paździo. Natomiast parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny opuści ks. Tomasz Jamróz.

Zmiany obejmą też parafię w Tyliczu. Od 27 sierpnia obowiązki wikariusza podejmie tegoroczny neoprezbiter ks. Mariusz Żurek, pochodzący z Rzezawy. 
Ks. Piotr Pietrucha, dotychczasowy wikariusz skierowany został do pracy w parafii Jastrzębia w dekanacie Ciężkowice.

(MK) fot. aut, Diecezja Tarnowska

Źródło: Parafia TarnowskaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)