Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
06/07/2020 - 10:25

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę zbliża się wielkimi krokami. Ruszyły zapisy

Ruszyły zapisy na XXXVIII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Tradycyjnie pątnicy wyruszą do Częstochowy 17 sierpnia, aby po dziewięciu dniach pokłonić się przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

W tym roku pielgrzymka będzie wyglądać zupełnie inaczej niż do tej pory.

- Każdego dnia szlak Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej będą̨ przemierzały po trzy grupy. Wieczorem zaś uczestnicy autokarami wrócą do domu - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Portalu Diecezji Tarnowskiej.

Zobacz też W tym roku będzie sztafetowa pielgrzymka na Jasną Górę. Co to oznacza?

W jednej grupie pielgrzymkowej może znaleźć́ się około 150 pątników, a co za tym idzie, jednego dnia trasę̨ przejdzie 450 pielgrzymów. Dziewiątego dnia wszystkie grupy pielgrzymkowe będą̨ mogły uczestniczyć w Eucharystii na Jasnej Górze.

- Forma sztafetowa pozwoli na rozpoczęcie wędrowania w Tarnowie i zmianę trasy w taki sposób, żeby grupy pielgrzymujące pierwszego dnia udały się do Zabawy poprzez most na Dunajcu w Biskupicach Radłowskich. W tym roku nie będzie podziału na części A i B, ponieważ każdego dnia wędrować będzie inna grupa - jedną trasą. Msza inaugurująca pielgrzymkę rozpocznie się 17 sierpnia o godzinie 7.30 – czytamy na Portalu Diecezji Tarnowskiej.

Wszystkie osoby, które chciałyby pielgrzymować pieszo na Jasną Górę mogą zapisać się u księży przewodników poszczególnych grup pielgrzymkowych.

RG [email protected] Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)