Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
30/04/2024 - 12:20

Po raz 51. mężczyźni podążą w procesji różańcowej na spotkanie z Królową Krynickich Zdrojów

Ulicami Krynicy-Zdroju (5 maja) przejdzie 51. już męski różaniec. Po mszy odprawionej w Kościele Zdrojowym, mężczyźni podążą w procesji różańcowej na spotkanie z Królową Krynickich Zdrojów do leśnego sanktuarium na Górze Parkowej.

Ulicami Krynicy-Zdroju (5 maja) przejdzie 51. już męski różaniec. Po mszy odprawionej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Mężczyźni podążą w procesji różańcowej na spotkanie z Królową Krynickich Zdrojów do leśnego sanktuarium na Górze Parkowej.

- Zapomniana prośba Maryi z Fatimy. Papież mówił: "Wiecie, jaka rola została powierzona Maryi w historii zbawienia i jaka jest Jej rola także w najnowszych czasach Kościoła".

- Czy rzeczywiście wiemy, jaka jest Jej rola w życiu świata i w naszym? Czy wiemy, jakie zadania powierzył Jej Bóg? Matka Najświętsza prosiła w Fatimie: "Chcę być więcej znana i miłowana".

I po to też spotykamy się w kolejną, pierwszą sobotę miesiąca mają na 51. Męski Różaniec Krynica-Zdrój. - czytamy na stronie parafii zdrojowej. 

Męski Różaniec to publiczna modlitwa różańcowa mężczyzn, odmawiana w pierwsze soboty każdego miesiąca. Jest organizowany w wielu polskich miastach, w ramach Nabożeństwa Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi. W Krynicy po raz pierwszy modlący się mężczyźni w procesji różańcowej przeszli w marcu 2020 roku. (MK), fot. arch. (MK), plakat parafii zdrowej w Krynicy. Dziękujemy za przesłanie błędu