Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
11/12/2019 - 20:25

Sądecczyzna – moja mała ojczyzna. Historyczne spotkanie w II LO w Nowym Sączu

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu odbyło się sympozjum historyczne. Celem uroczystości było propagowanie wiedzy o naszej „Małej Ojczyźnie” oraz rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i plastycznego.

sympozjum historyczne

Sesję zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście, którzy reprezentowali najważniejsze instytucje Miasta Nowego Sącza: starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu pani Małgorzata Lenartowicz, pan Robert Ślusarek dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, pan Jan Ruchała z Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Sączu. Sympozjum zostało objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Historycznego i firmy „Fakro”.

Wszystkich uczestników powitała dyrektor szkoły Dorota Smaga, która podziękowała uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i udział w konkursach. „Cieszy mnie, że kolejny raz spotykamy się w murach II Liceum Ogólnokształcącego, aby rozmawiać o historii naszego kraju i regiony. Temat dzisiejszego sympozjum to Sądecczyzna – moja mała ojczyzna świadczy o głębokich więziach łączących nas, Sądeczan, z miejscem, w którym się urodziliśmy i w którym przyszło nam żyć.

To najbliższe środowisko, które kształtuje nasze postawy, wyznawane wartości i stosunek do świata. Aby te wybory były właściwe trzeba poznać historię rodzimego regionu: chwile radości i sukcesów, ale także momenty porażek i upadków, a następnie z tej wiedzy uczynić pożytek – budować naszą przyszłość. W II Liceum szanujemy tradycję i uczymy wyciągania wniosków z przeszłości. Mam nadzieję, że ta sesja przyczyniła się do pogłębienia naszej wiedzy o przeszłości oraz pełniejszego zrozumienia naszej teraźniejszości- mówi dyrektor II LO Dorota Smaga.

wręczanie nagród

Uroczystość obejmowała dwie części. W pierwszej zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczny i fotograficzny. W drugiej, historycznej prezentowano dzieje Nowego Sącza i Sądecczyzny a także sylwetki znanych osób związanych z regionem. Zebrani goście wysłuchali referatów przygotowanych przez uczniów i nauczycieli II LO, a także wzruszającej historii opowiadanej przez Sybiraczkę panią Aleksandrę Potoczek.

[email protected] Fot. II LO Nowy Sącz

Historyczno - plastyczne sympozjum pt. "Sądecczyzna – moja mała ojczyzna " w II LO w Nowym Sączu
W II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu odbyło się sympozjum historyczno – artystyczne. Celem uroczystości było propagowanie wiedzy o naszej „Małej Ojczyźnie” oraz rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i plastycznego.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)