Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 kwietnia. Imieniny: Donata, Herminy, Rufina
29/09/2016 - 08:20

Weź udział w "Grze Sądeckiej" o Nikiforze

Archiwum Narodowe w Krakowie Oddział w Nowym Sączu zaprasza nauczycieli i uczniów klas gimnazjalnych z terenu miasta Nowego Sącza do wzięcia udziału w II edycji konkursu „Gra Sądecka” pt. „Nikifor Epifaniusz Drowniak – malarz naiwnego realizmu oraz kultura i dzieje Łemków na Sądecczyźnie”.

I edycja konkursu odbyła się w 2013 r. i została poświęcona osobie  i działalności wybitnego sądeckiego portrecisty Bolesława Barbackiego. II edycja Gry dedykowana jest życiu i twórczości Epifaniusza Drowniaka, znanego jako Nikifor Krynicki (1895-1968) oraz dziejom Łemków na Sądecczyźnie.

Konkurs skierowany jest do grup uczniów gimnazjalnych, które  w terminie od 17 października do 30 listopada br. podejmą się wykonania pięciu zadań. Szczegółowe informacje, treści zadań oraz wyniki umieszczane będą sukcesywnie na stronie internetowej Konkursu, zgodnie z harmonogramem stanowiącym załącznik do Regulaminu Konkursu.
Treść zadań została poświęcona życiu i twórczości Nikifora oraz historii Łemków na Sądecczyźnie. Taki wybór tematów ma zachęcić młodzież do zapoznania się z historią artysty, obdarzonego niebywałym talentem i równie skomplikowaną osobowością. Malarza, który przyciągał autorytety z kręgów sztuki, będąc jednocześnie niezrozumianym przez najbliższe otoczenie.

Aby zgłosić swoją grupę (lub grupy), należy wypełnić odpowiedni formularz i odesłać go wraz ze zdjęciem uczestników na adres e-mail: [email protected] do 14 października 2016 r.
Zgłoszenia można przesłać także tradycyjnie za pośrednictwem poczty na adres: Archiwum Narodowe w Krakowie Oddział w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 56a, 33-300 Nowy Sącz lub złożyć osobiście w siedzibie Oddziału (w godz. 9;00 - 14;00).

Główną nagrodą jest jednodniowy wyjazd do Krakowa, wizyta w Archiwum Narodowym w Krakowie oraz zwiedzanie jednego z krakowskich muzeów. Karta zgłoszeniowa, zgoda opiekuna, oświadczenie nauczyciela szkoły i harmonogram stanowią załączniki do Regulaminu Konkursu oraz są dostępne na stronie internetowej: http://www.ank.gov.pl/gra-sadecka-ii-edycja  w zakładce Nasz Projekty.
(s)Dziękujemy za przesłanie błędu