Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
13/04/2022 - 15:25

Wielkanocny kiermasz w Łącku. Tym razem pogoda nie przeszkodziła [ZDJĘCIA]

Silny wiatr i deszcz przeszkodziły wystawcom i odwiedzającym, którzy pojawili się w sobotę na łąckim kiermaszu wielkanocnym. Ozdoby świąteczne od lokalnych rzemieślników można było kupić w środę, a także w najbliższy czwartek. Co znajdziemy na straganach?

Puchate króliczki, kurczaki, słodkie baranki i kolorowe pisanki – na łąckim kiermaszu nie mogło zabraknąć tradycyjnych symboli Świąt Wielkanocy. W świąteczne ozdoby do domu i na wielkanocny stół można wyposażyć się właśnie na łąckim rynku.

Zdjęcia wybrane dla Ciebie: Centrum Łącka w promieniach wiosennego słońca. Obraz dnia

W sobotę można było spotkać tu o wiele więcej wystawców, ale w dobrej zabawie przeszkodziły warunki atmosferyczne – silny wiatr i deszcz. Organizator kiermaszu, czyli Gminny Ośrodek Kultury w Łącku poinformował jednak, że wybrani wystawcy pojawią się w centrum jeszcze w środę i czwartek (13 i 14 kwietnia).

Czytaj również: W gminie Łącko mieszka już 80 uchodźców z Ukrainy. Mieszkańcy chętnie pomagają

Na stoiskach znajdziemy świąteczne ozdoby oraz wyroby lokalnych rzemieślników. Niektóre z nich są bardzo oryginalne, jak koszyczki i klosze na szydełku pani Marii z Czerńca. Nie mogło zabraknąć również przysmaków. Na rynku można było spróbować tradycyjnych smakołyków ukraińskiej kuchni. Wystawców będzie można odwiedzić w godzinach porannych, między 9:00, a 12:00. ([email protected], fot. SS)

Wielkanocny jarmark w Łącku. Dziś pogoda nie przeszkodziła
W środę na łąckim rynku w godzinach porannych pojawiły się stragany z wielkanocnymi ozdobami. Znajdziemy tu standardowe ozdoby, ale też zupełnie wyjątkowe, lokalne dzieła. Nie zabraknie też smakołyków z ukraińskiej kuchni. Zobaczcie sami. (Fot. SS)


Dziękujemy za przesłanie błędu