Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
28/08/2018 - 08:45

Żegiestów: Festiwal Babie Lato z Elżbietą Adamiak i Adamem Ziemianinem

5. edycja Festiwalu Babie Lato: - Nic nie mam, Zdmuchnęła mnie ta jesień całkiem… To pierwsze słowa wiersza „Jesienna zaduma” Jerzego Harasymowicza, do którego muzykę skomponowała Elżbieta Adamiak. 25 sierpnia na plenerowej scenie w Żegiestowie artystka wykonała ten znany od lat 80. XX wieku utwór.

Od pięciu lat, ostatni letni weekend gromadzi na Łopacie Polskiej miłośników i wykonawców piosenki turystycznej z kręgu „Krainy Łagodności”. Na szczęście, rzęsisty deszcz, który padał wczoraj  przez cały dzień na Sądecczyźnie,  wieczorem ominął urokliwe miejsce, jakim jest Łopata Polska i liczna publiczność wysłuchała w skupieniu koncertów.

Elżbieta Adamiak, Jerzy Filar, Elżbieta Rojek z zespołem Póki Co oraz śpiewające rodzeństwo  Kasia i Jacek Sienkiewicz czyli „Kwiat Jabłoni”  to gwiazdy, które wystąpiły na plenerowej scenie.

Gościem specjalnym wydarzenia był Adam Ziemianin. Autor tekstów do piosenek śpiewanych przede wszystkim przez Stare Dobre Małżeństwo, pochodzi z pobliskiej Muszyny. W tym roku obchodzi 70. rocznicę urodzin, a także 50-lecie pracy twórczej. - Bardzo się cieszę, że młodzi ludzie kontynuują ten  nurt piosenki, jakim jest poezja śpiewana - tak występ  młodych artystów, rodzeństwa Kasi i Jacka Sienkiewiczów (dzieci wokalisty, dr Kuby Sienkiewicza) skomentował Adam Ziemianin.

Babie Lato w Żegiestowie  jest kulturalnym wydarzeniem, na które składa się  muzyka i sztuka. Towarzyszył mu „Jarmark Sztuki”, wernisaż, a także degustacja potraw regionalnych.

Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Doliny Popradu. 

(MKA). fot. aut

Żegiestów: Festiwal Babie Lato 2018 [ZDJĘCIA]
Festiwal "Babie Lato" w Żegiestowie: obejrzyj zdjęcia!


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)