Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
11/04/2024 - 08:00

Bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Wkrótce kolejne seminarium “O zdrowiu Sądeczan”

W 2024 roku nie zabraknie organizowanego od wielu lat przez Fundację Sądecką seminarium “O zdrowiu Sądeczan”. Odbędzie się 20 maja, w siedzibie Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu ANS w Nowym Sączu, przy ul. Kościuszki 2 G. Tym razem w sposób szczególny poruszona zostanie tematyka profilaktyki. Oczywiście przy tej okazji nie zabraknie również Sądeckich Targów zdrowia, jak i tradycyjnych plebiscytów.

Seminarium "O zdrowiu Sądeczan"

Zdrowie jest najważniejsze! Warto więc dbać o nie każdego dnia i słuchać specjalistów, którzy pomogą nam utrzymywać dobrą formę. Okazje, żeby zobaczyć tak wielu znakomitych gości w jednym miejscu nie zdarzają się często. Taką możliwość zapewnia nam jednak seminarium „O Zdrowiu Sądeczan”.

W tym roku odbędzie się już po raz 11. Tym razem będzie gościło 20 maja w auli Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Kościuszki 2G w Nowym Sączu. Przebiegać będzie pod hasłem “Bo lepiej zapobiegać niż leczyć - rola i znaczenie profilaktyki i promocji zdrowia”.

Uczestnictwo w seminarium umożliwia wymianę doświadczeń, informacji i wzajemnego wsparcia kadrze medycznej. Potencjalnym pacjentom stwarza niepowtarzalną okazję, by od najlepszych lekarzy dowiedzieć się o najnowszych metodach zapobiegania chorobom, ich leczeniu i metodach rehabilitacji.

Przewidzianych zostało kilka paneli. W jednym z nich będziemy mogli posłuchać Moniki Pintal-Ślimak - prezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych. Dowiemy się m.in. w jaki sposób świadomie zarządzać swoim zdrowiem. Rozpocznie się o godzinie 10:30.

Seminarium, targi, plebiscyty

To jednak nie wszystko. Problem zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży przybliży Aleksandra Lewandowska - konsultant krajowa w dziedzinie psychiatrii. To zagadnienie w ostatnich latach dotyka tysiące młodych osób. Początek o 12:15.

Z kolei o tym jak efektywnie zarządzać placówką medyczną opowie od 13:45 Elżbieta Fryźlewicz-Chrapińska - dyrektor małopolskiego oddziału NFZ. Poznamy największe trudności i wyzwania oraz dowiemy się na co trzeba zwracać szczególną uwagę

Seminarium o Zdrowiu organizowane jest przez Fundację Sądecką. Tradycyjnie przy tej okazji odbędą się również Sądeckie Targi Zdrowia (potrwają od godziny 9 do 20) i uroczysta gala z plebiscyt na najlepszego lekarza/lekarkę (zgłoszenia - TUTAJ), pielęgniarkę/położną (zgłoszenia - TUTAJ) oraz przychodnię (zgłoszenia - TUTAJ). Rozpocznie się o godzinie 15:30. Regulamin dostępny jest TUTAJ. W poprzednich latach wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Udział jest bezpłatny. ([email protected], fot. JB)

Dziękujemy za przesłanie błędu