Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
18/12/2020 - 12:00

Koronawirusowy raport: w Małopolsce zmarło ponad dwadzieścia osób

Na razie, całe szczęście, liczba nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Małopolsce gwałtownie nie rośnie. Sytuacja jest, można powiedzieć stabilna. Do grona osób, które zaczynają walkę z koronawirusem dołączyło prawie czterysta nowych mieszkańców województwa.

Całe szczęście, że liczba nowych potwierdzonych przypadków SARS CoV-2 gwałtownie nie rośnie, tak jak to miało miejsce na przełomie października i listopada.

Niestety ostatniej doby w województwie zmarło kolejnych 21 mieszkańców, którzy byli zakażeni koronawirusem. Jedenaście osób miało choroby współistniejące, a w przypadku dziesięciu osób przyczyną zgonu był COVID 19.

W subregionie sądeckim sytuacja jest stabilna. Jak długo? Zobaczymy.

Czytaj także: Raz lepiej, raz gorzej. Koronawirusowa huśtawka

Nowy Sącz

W stolicy Sądecczyzny kolejnych sześć osób dołączyły do grona mieszkańców, którzy zmagają się z koronawirusem. Nie ma dzisiaj informacji o śmierci mieszkańca miasta, który chorowałby na COVID 19.

Powiat nowosądecki

Czytaj także: Nowy Sącz: ciężka choroba pokowidowa atakuje dzieci. Rozwija się błyskawicznie

W tym regionie koronawirusowa sytuacja również jest stabilna. W ciągu ostatniej doby zakażenie potwierdzono u 15 mieszkańców powiatu. Minionej doby też było podobnie. Ostatniej doby w tym powiecie nie zmarł nikt, który byłby zakażony koronawirusem.

Powiat limanowski

W tym powiecie o chorobie dowiedziały się kolejne cztery osób. Na szczęście w ciągu ostatniej doby nie zmarła żadna osoba chorująca na COVID 19

Powiat gorlicki

Tutaj mamy więcej osób, u których zdiagnozowano chorobę. Zakażenie potwierdzono u 11 mieszkańców tego powiatu. Zmarły dwie osoby, które miały także choroby współistniejące.

Nie zapominajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji, noszeniu maseczki albo przyłbicy i wietrzeniu pomieszczeń.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. europarl.eu - zdjęcie ilustracyjne, print screen fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu