Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
22/10/2021 - 12:30

Region: od dzisiaj wstrzymane odwiedziny. W którym szpitalu?

Od dzisiaj w Szpitalu im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju, w związku z coraz bardziej niepokojącą sytuacją covidową, wstrzymane są – aż do odwołania - odwiedziny pacjentów, hospitalizowanych w tamtejszej placówce medycznej.

Decyzję taką podjął dyrektor krynickiego szpitala Sławomir Kmak. 

Od poniedziałku (18 października) w krynickim szpitalu wydzielono dziesięć łóżek covidowych. Chorzy na SARS CoV-2 są odizolowani od pozostałych chorych w wydzielonej części szpitala. Już zajętych jest osiem łóżek.

- Wstrzymaliśmy odwiedziny pacjentów aż do odwołania – mówi dyrektor krynickiej placówki Sławomir Kmak. – Względy bezpieczeństwa. Myślę, że na razie na najbliższe dwa tygodnie. Zobaczymy, jak będzie rozwijała się sytuacja. Kilka miesięcy temu ten model przerabialiśmy.

Jak mówi dyrektor Kmak większość z ośmiu pacjentów zmagających się obecnie z SARS CoV – 2, którzy hospitalizowani są  w tej placówce to pacjenci, którzy nie zdecydowali się na szczepienie. Przeważają osoby starsze.

- Niestety, trafia do nas coraz więcej pacjentów, mających wynik dodatni – dodaje nasz rozmówca. – Przywozi nam ich Pogotowie Ratunkowe.

[email protected], fot. Daniel Szlag.Dziękujemy za przesłanie błędu