Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
12/01/2021 - 11:35

Sącz: w szpitalu trwa szczepienie przeciw COVID – 19. Ile osób się zaszczepiło?

Dwa tygodnie temu rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID – 19. Ile osób zaszczepiło się już w sądeckim szpitalu?

Jak poinformowała nas Agnieszka Zelek Rachtan, rzeczniczka prasowa Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu do piątku pierwszą dawkę szczepionki przyjęło 255 osób.

Proces przyjmowania preparatu przebiega sprawnie.

Początkowo w sądeckim szpitalu był uruchomiony jeden gabinet zabiegowy na pierwszym piętrze Centrum Onkologii w Nowym Sączu.

- Obecnie działają trzy gabinety zabiegowe, bo tylu jest chętnych, by się zaszczepić – doprecyzowuje rzeczniczka szpitala.

Cały czas trwa jeszcze szczepienie pierwszą dawką szczepionki. Są to osoby, które znalazły się w tzw. grupie „0”. Do tej pory na szczepienie, jeśli chodzi o tę grupę zapisało się około 1400 osób. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie to jednak ostateczna liczba, bo nadal kolejni chętni dopisują się do tej listy. Jest ona jeszcze otwarta.

Jak wygląda procedura przed szczepieniem?

Osoba, która chce się zaszczepić musi wypełnić przygotowaną ankietę i zarejestrować się. Przed przyjęciem pierwszej dawki osoba jest także badana przez lekarza. Ma mierzoną temperaturę i saturację krwi, czyli poziom wysycenia krwi tlenem.

Po szczepieniu pacjent musi odczekać kilkanaście minut, po to, aby personel medyczny mógł upewnić się, czy nie wystąpiły u niego jakieś niepożądane reakcje na szczepionkę. Jeśli takie nie wystąpią, kolejną dawkę pacjent będzie mógł przyjąć po 21 dniach.

- Do tej pory nie mamy żadnych sygnałów, aby u pacjenta, który ma za sobą szczepienie pierwszą dawką wystąpiły jakieś niepożądane objawy – zapewnia rzeczniczka. – Na razie nie mamy takich sygnałów i oby ich nie było.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu