Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
03/03/2017 - 06:10

Seminarium „O zdrowiu Sądeczan” tuż, tuż. Zajrzyj na stoiska PFRON

Podczas VI seminarium „O zdrowiu Sądeczan”, które odbędzie się 9 marca w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu jeden z paneli poświęcony będzie polskiemu systemowi wspierania zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością. Nasi prelegenci mówić będą również o tym, w jakim kierunku wspomniany system może ewoluować.

Panel otworzy Marta Mordarska, dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON w Krakowie. Wygłosi wykład pt. „W drodze do skutecznej rehabilitacji zawodowej”. Naszymi prelegentkami będą także Agata Zięba, członek zarządu Powiatu Limanowskiego oraz Iwona Kamieńska, dziennikarka, autorka książek „Akademia Orłów” i „Akademia Orłów II”, w których przybliża sylwetki osób, którym przyszło zmierzyć się z własną niepełnosprawnością. Te publikacje trzeba koniecznie przeczytać.

Podczas seminarium można będzie również odwiedzić stoisko informacyjne Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Małopolski. Eksperci czekają na zainteresowanych w godz. 10.00-14.40.

Specjaliści ds. wsparcia i współpracy z pracodawcami Oddziału Małopolskiego PFRON udzielą informacji na temat form wsparcia ze środków PFRON aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Pracodawcy zamierzający zatrudnić osoby niepełnosprawne lub już zatrudniający takie osoby, uzyskają szczegółowe informacje na temat dofinansowania do wynagrodzeń  pracowników niepełnosprawnych.

Można będzie uzyskać też odpowiedzi na inne pytania. Na przykład: jakie podmioty są uprawnione do ubiegania się o dofinansowanie, na kogo  przysługuje dofinansowanie, w jakiej wysokości, jakie powody dyskwalifikują pracodawcę z otrzymania dofinansowania do wynagrodzeń, jak wygląda procedura rejestracji pracodawcy, jak wypełnić pierwszy wniosek, jaki jest termin składania wniosków, jakie są zalety elektronicznej formy składania dokumentów do PFRON?

Osoby niepełnosprawne, aktywne zawodowo, prowadzące działalność gospodarczą oraz niepełnosprawni rolnicy, bądź rolnicy zobowiązani do opłacania składek za niepełnosprawnego domownika, uzyskają informacje na temat zasad refundacji składek na ubezpieczenia społeczne.

Jakie są warunki ubiegania się o refundację, jaka jest wysokość refundacji, jak wypełnić pierwszy wniosek, w jakim terminie należy składać dokumentację? – to pytania, na które również odpowie specjalista PFRON.

Stoisko informacyjne PFRON dedykowane jest zarówno przedsiębiorcom i pracodawcom już działających, jak i osobom, które dopiero rozważają wystartowanie z własną działalnością gospodarczą i zamierzają wiązać ją z ważną misją społeczną jaką jest współudział w realizacji aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

W tym roku seminaryjnymi prelegentami będą wybitni specjaliści z różnych dziedzin medycyny, którzy przyjadą 9 marca do Nowego Sącza z  całej Małopolski.

Tematami wiodącymi konferencji będą: podstawowa opieka zdrowotna w Polsce w świetle nowej ustawy oraz debata o wpływie smogu na zdrowie człowieka. Zapraszamy również na dyskusję o wspomnianym już polskim systemie wspierania zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Będzie też blok poświęcony aktywnemu seniorowi. Początek seminarium o godz. 10.00.

(MACH), Fot. arch. Małopolskiego Oddziału PFRON. – zdjęcia ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu