Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
03/03/2021 - 12:20

Trzecia fala epidemii przybiera na sile. Coraz więcej zakażonych

Tysiąc dwieście siedemdziesiąt dwie osoby – to nowe zakażenia w Małopolsce w ciągu ostatniej doby. Takiego dobowego przyrostu liczny chorych nie było od dawna. Trzecia fala epidemii przybiera na sile. Do szpitali trafia coraz więcej chorujących na COVID-19. Coraz więcej pacjentów wymaga wspomagania respiratorowego.

W ciągu ostatniej doby w kraju odnotowano ponad 15,6 tys. nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Tak dużego dobowego przyrostu nowych zachorowań nie było w Polsce od końca listopada. Przypomnijmy, że na przełomie października i listopada mieliśmy szczyt zachorowań drugiej fali pandemii.

Miniona doba zamknęła się w Małopolsce liczbą 1272 nowych potwierdzonych przypadków SARS COV-2. Przez kilka ostatnich tygodni województwo małopolskie znajdowało się poza pierwszą trójką województw w kraju, w których odnotowywano największy dobowy przyrost zachorowań.

Z dzisiejszego raportu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego sytuacji koronawirusowej w kraju wynika, że Małopolska jest znowu na czwartym miejscu w kraju pod względem dobowej liczby nowych zachorowań.

Koronawirusowa sytuacji z każdym dniem robi się coraz trudniejsza. Szpitale w Małopolsce przygotowują się, niestety na przyjęcie zwiększonej liczby pacjentów zakażonych.

Minionej doby w Małopolsce zmarło osiemnastu pacjentów. Sześć osób, które odeszły miało choroby współistniejące, a dwie zmarły z powodu koronawirusowej infekcji.

W subregionie sądeckim też pogarsza się, niestety sytuacja. Minionej doby COVID-19 potwierdzono u prawie siedemdziesięciu mieszkańców tego regionu. Zmarły trzy osoby zainfekowane wirusem.

Nowy Sącz

Miniona doba w stolicy Sądecczyzny zamknęła się liczbą 24 nowych zakażeń. Zmarły dwie osoby. Obie miały choroby współistniejące.

Powiat nowosądecki

W powiecie nowosądeckim w ciągu ostatnich godzin o chorobie dowiedziało się aż…42 mieszkańców. Zmarła jedna osoba zakażona wirusem. Miała też choroby współistniejące.

Powiat limanowski

Zupełnie inna sytuacja jest w powiecie limanowskim. W tym regionie koronawirusowa jest, na razie stabilnie. Miniona doba to pięć nowych potwierdzonych przypadków choroby.

Powiat gorlicki

W powiecie gorlickim też jest więcej zakażonych. Do grona chorujących na SARS CoV-2 dołączyło dwudziestu mieszkańców. Jedna osoba zakażona koronawirusem zmarła. Miała również inne schorzenia.

Nie zapominajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji, noszeniu maseczki i wietrzeniu pomieszczeń.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Sadeczanin.info – zdjęcie ilustracyjne, fb/Ministerstwo Zdrowia.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020