Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
22/09/2020 - 13:40

Po pożarze Media Expert: co z pracownikami, czy market zostanie odbudowany?

Trwa liczenie strat i ustalanie przyczyn pożaru, który w poniedziałkowy poranek wybuchł w budynku sieci Media Expert przy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu. Czy sprzęt, który znajdował się w sklepie był ubezpieczony? Czy jeszcze kiedyś w tym miejscu powstanie market Media Expert? Jaki los czeka pracowników? Te wszystkie pytania zadaliśmy Michałowi Mystkowskiemu, rzecznikowi prasowemu sieci Media Expert.

Sądeccy policjanci wspólnie z prokuratorem ustalają przyczyny pożaru, który wybuchł w budynku Media Expert przy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu. Na ten moment wiadomo jedynie tyle, że w niedzielę market był zamknięty i nikt w nim nie przebywał. Wedle ustaleń, w poniedziałek rano, zanim pojawił się ogień, również nikogo jeszcze nie było w środku.

- Nie wiemy jaki był powód pożaru. Na miejscu pracują odpowiednie służby, które mam nadzieję ustalą przyczyny tego zdarzenia. Najważniejsze w tym cały nieszczęściu jest to, że nikomu nic się nie stało – mówi Michał Mystkowski, rzecznik prasowy sieci Media Expert.

Zobacz też Kłęby dymu nad Nowym Sączem. Pożar marketu na Węgierskiej [WIDEO][ZDJĘCIA]

Zobacz też Policja ustala przyczyny pożaru Media Expert. Konstrukcja dachu grozi zawaleniem

Trwa liczenie strat. Już teraz wiadomo, że będą one ogromne, bo cały asortyment spłonął doszczętnie. Jak na razie nie wiadomo, czy w tym miejscu w przyszłości powstanie sklep sieci Media Expert.

- W tej chwili trwają tam prace, które wykonują strażacy i pracownicy nadzoru budowlanego. Służby sprawdzają jak duże są uszkodzenia i czy została naruszona konstrukcja budynku. W tej chwili nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czy w tym samym miejscu powstanie kiedyś market sieci Media Expert – dodaje.

Zobacz też Pożar sklepu Media Expert został ugaszony. Trwa liczenie strat [FILM, ZDJĘCIA]

Jak udało nam się dowiedzieć, sieć Media Expert nie była właścicielem budynku przy ulicy Węgierskiej, a jedynie najemcą. Cały sprzęt, który został zniszczony przez ogień, był ubezpieczony. W markecie zatrudnionych było kilkanaście osób.

- Wszyscy pracownicy, którzy byli zatrudnieni w markecie Media Expert przy ul. Węgierskiej, otrzymali już nowe zadania. Część z nich zasili zespół marketu Media Expert przy Galerii Gołąbkowice, a część zostanie oddelegowana do obsługi zamówień internetowych. Nikt na pewno nie straci pracy. Poszukamy innych rozwiązań przynajmniej do czasu, kiedy zostanie podjęta decyzja o otwarciu drugiego marketu Media Expert w Nowym Sączu – zapewnia Michał Mystkowski.

Przypomnijmy. Pożar wybuchł w poniedziałkowy poranek po godzinie szóstej. Nad budynkiem Media Expert przy ulicy Węgierskiej pojawiły się kłęby czarnego dymu. Akcja gaśnicza była bardzo skomplikowana, bo w budynku była bardzo wysoka temperatura i pełno dymu, a część dachu zapadła się. Przez wiele godzin z żywiołem walczyło kilkadziesiąt osób. Niestety wnętrze budynku wraz z całym asortymentem spłonęło doszczętnie. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. RG, JM)

Pożar sklepu Media Expert został ugaszony. Trwa liczenie strat
Dobiegła końca akcja gaśnicza przy ulicy Węgierskiej. Kilkudziesięciu strażaków przez prawie osiem godzin gasiło pożar marketu ze sprzętem elektronicznym. Niestety niewiele udało się uratować. Straty jakie ponieśli właściciele są ogromne.


Dziękujemy za przesłanie błędu