Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
25/11/2020 - 05:10

Zamordował 80-latkę uderzając ją młotkiem w głowę. Akt oskarżenia trafił do sądu

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie, który w październiku 2019 roku brutalnie zamordował 80-letnią mieszkankę Znamirowic. O tym makabrycznym morderstwie wiele razy pisaliśmy na łamach „Sądeczanina”.

80-latka od kilkunastu lat mieszkała w Znamirowicach nad Jeziorem Rożnowskim. Sprowadziła się tutaj z Warszawy. Z informacji przekazanych naszej redakcji przez mieszkańców, w przeszłości wiele razy była okradana. Jej zwłoki zostały znalezione 2 października 2019 roku.   

Zobacz też Brutalne morderstwo w Znamirowicach. Śledczy sprawdzą poczytalność zabójcy

Córka zamordowanej kobiety próbowała się skontaktować z matką, ale ta nie odbierała od niej telefonu. Zaniepokojona kobieta poprosiła sąsiada 80-latki, aby sprawdził, czy wszystko u niej w porządku. Niestety mężczyzna nie mógł dostać się do budynku, dlatego wezwał policję. Gdy funkcjonariusze otworzyli drzwi i weszli do środka, znaleźli zwłoki staruszki. Na jej ciele były liczne rany.

Mundurowi na początku podejrzewali o morderstwo najbliższego sąsiada kobiety. Nawet został on zatrzymany, ale bardzo szybko okazało się, że ktoś inny jest odpowiedzialny za to zabójstwo. Funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego M.J., który usłyszał zarzut zabójstwa.

Do morderstwa doszło na tle rabunkowym. 26-latek włamał się do domu 80-letniej kobiety, a następnie zaatakował ją, zadając jej ciosy młotkiem w głowę.

- Mężczyzna ukradł biżuterię, którą wyrzucił, kiedy zorientował się, że ma niewielką wartość – powiedział dla Radia Kraków prokurator Leszek Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Zobacz też Zbrodnia w Znamirowicach: na jaw wychodzą nowe fakty [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zobacz też Brutalne morderstwo w gminie Łososina Dolna. Nie żyje starsza kobieta

Jak się okazało, sprawca był uzależniony od narkotyków i miał już na swoim koncie kilka przestępstw. Teraz grozi mu dożywocie. Najniższy wymiar kary jaki może mu wymierzyć sąd to 12 lat więzienia. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. RG)Dziękujemy za przesłanie błędu