Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
06/10/2021 - 15:45

12-letni chłopiec uratował życie swojej mamie. Kobieta była nieprzytomna

12-letni chłopiec, który jest mieszkańcem Popowic, zachował się jak prawdziwy bohater. Uratował życie swojej mamie, którą znalazł nieprzytomną w łazience. To dzięki jego szybkiej reakcji, pomoc dotarła na czas.

Prawdziwy koszmar przeżył 12-latek z Popowic – wioski położonej w gminie Stary Sącz. Chłopiec znalazł swoją mamę w łazience. Kobieta była nieprzytomna. Dziecko natychmiast wzięło telefon i zadzwoniło po pomoc.   

Dojazd do domu, w którym znajdowała się nieprzytomna kobieta, był utrudniony, dlatego chłopiec wybiegł naprzeciw służbom ratunkowym, aby im wskazać drogę.

Jako pierwsi na miejsce dotarli policjanci i strażacy. Po wejściu do budynku, znaleźli w łazience nieprzytomną 38-letnią kobietę, która prawdopodobnie próbowała popełnić samobójstwo. Strażacy wynieśli ją na zewnątrz, udzielili pomocy, a następnie przekazali pod opiekę załogi karetki pogotowia ratunkowego, która dotarła na miejsce.

38-latka została przewieziona do sądeckiego szpitala. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. ([email protected] Fot. Ilustracyjna JM)Dziękujemy za przesłanie błędu