Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
20/02/2020 - 10:25

Akcja poszukiwawcza zakończona. Udało się odnaleźć zaginionego 55-latka

Wyszedł z domu i nie wrócił na noc. Następnego dnia zadzwonił do żony i powiedział, że popełni samobójstwo. Przez kilka godzin zaginionego mężczyzny szukali strażacy i policjanci. Dzisiaj rano poszukiwania zostały wznowione.

Dochodziła już godzina 19, jak do limanowskiej policji zadzwoniła mieszkanka gminy Jodłownik. Zmartwiona kobieta poinformowała, że jej mąż dzień wcześniej (18 lutego) około godziny 13 wyszedł z domu i nie wrócił na noc. Wczoraj około godziny 9 był widziany w jednym ze sklepów, a wieczorem zadzwonił do żony informując, że chce się zabić.

- Zgłaszająca oświadczyła, że mąż nadużywa alkoholu i w okresie ostatniego roku już kilka razy groził, że popełni samobójstwo, ale nigdy nic sobie nie zrobił – wyjaśnia asp. Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskiej policji.

Funkcjonariusze wspólnie ze strażakami natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Sprawdzili miejsca, w których mógł przebywać zaginiony mężczyzna. Przeszukali pustostany, domy zamieszkałe wraz z pomieszczeniami oraz lasy, gdzie mężczyzna był ostatnio widziany i gdzie logował się jego telefon. W akcję zaangażowano także psa tropiącego wraz z przewodnikiem. Niestety 55-latka nie udało się odnaleźć. Około godziny 1 poszukiwania zostały zakończone, a dzisiaj rano na nowo wznowione.

Na szczęście około godz. 10.30 w Tymbarku policjanci znaleźli 55-letniego mężczyznę, który był poszukiwany. Mężczyzna nie miał żadnych obrażeń. Został przekazany załodze karetki pogotowia ratunkowego i przewieziony do szpitala celem konsultacji psychiatrycznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected] Fot. OSP TymbarkDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)